reklama

iOS 11.4 beta 1 na oko poskytuje funkční AirPlay 2 pro HomePod

iOS 11.4 beta 1 na oko poskytuje funkční AirPlay 2 pro HomePod
2018-04-16T07:59:46+02:00
• 16. 4. 2018

Jednou z nejzajímavějších funkcí nového bezdrátového reproduktoru od Applu je jeho schopnost bezdrátově se připojit k dalším HomePodům. Bohužel tato funkce prozatím není k dispozici. Otázkou zní, dočkáme se jej v brzké budoucnosti?

Podle dostupných informací se funkce skutečně dočkáme. První náznaky se nachází již v první beta verzi nově připravovaného operačního systému iOS 11.4 a tvOS. Obě beta verze jsou základem pro tzv. multiroom audio a stereo HomePody používající AirPlay 2.

HomePod aneb když nic nefunguje

Důvod, proč píšeme „základem“, je takový, že potenciál těchto funkcí není dosud plně využit. Ve skutečnosti, multiroom audio pracuje pouze v rámci Apple TV, a ne v rámci HomePodu (ani při použití nejnovější beta verzi).

Podle zahraničního serveru Techradar zde existuje možnost „Create Audio Pair“. Vypadá to jako náznak pro vytvoření multiroom zvuku. Bohužel při stisknutí této možnosti se uživatelům zobrazí varovné upozornění, které informuje o aktualizaci softwaru, již nelze udělat. 

Vzhledem k tomu, že AirPlay 2 je k dispozici ve veřejné beta verzi, můžeme tuto funkci očekávat. Ovšem budeme si muset nějaký ten čas ještě počkat, zvlášť pokud se bavíme o podpoře HomePod. 

Co je to HomePod?

V rámci WWDC toho v loňském roce Apple představil opravdu dost a po nové verzi iOS, watchOS a novém iPadu Pro přišel na řadu zcela nový produkt s názvem HomePod. Jedná se o jakousi obdobu Google Home, tedy chytrý reproduktor s hlasovou asistentkou. V tomto případě je zde samozřejmě Siri.

Nejedná se ale jen o obyčejný reproduktor, zvuk z něho má být opravdu kvalitní. To zajišťuje sedm reproduktorů s přesným akustickým směrováním. Dále je zde také 4palcový basový reproduktor navržený společností Apple. Vše je řízeno čipem Apple A8.

Na vrcholu reproduktoru je pak dioda, která bude blikat při aktivaci Siri. Tato hlasová asistentka samozřejmě půjde vyvolat vyslovením „Hey Siri“. Apple slibuje hlubokou integraci s Apple Music a také ovládání domácnosti pomocí HomeKit.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim