reklama

Gmail vám vybere nejlepší promoakce z emailů

Gmail vám vybere nejlepší promoakce z emailů
2018-04-08T16:37:24+02:00
• 8. 4. 2018
6

Gmail dnes patří mezi nejpopulárnější emailové služby. Za svou dobu existence si prošel mnohými změnami, ale i přesto zůstává v základní verzi pro běžné uživatele zdarma. V roce 2013 jsme se ale dočkali jedné novinky v podobě reklam. Ty byly naštěstí viditelně rozlišeny od emailů, což se do dnešního dne nezměnilo. Následně jsme se dočkali speciální sekce Promoakce, kde jsou seskupovány emaily s reklamním sdělením.

Google vybírá promoakce

V sekci Promoakce dnes zpravidla najdete emaily od nejrůznějších firem a obchodů. Zároveň zde Google navíc zobrazuje i vlastní reklamu. Pakliže vám chodí pravidelné nabídky a je jich třeba více, je problém se v nich orientovat a případně vybírat ty nejlepší.

V Googlu si právě s touto sekcí pohrávají již delší dobu. Objevilo se několik experimentů, které byly dostupné jen pro omezené množství uživatelů. Nyní zřejmě dochází k rozšiřování jedné funkce, která se snaží vybrat ty nejlepší nabídky právě pro vás.

V sekci Promoakce se tak ukáže v horní části obrazovky minisekce Top nabídky (nebo něco podobného). Zde jsou obsaženy nejzajímavější emailové nabídky od subjektů, kde máte povoleno posílání takových sdělení.

Bohužel Google odmítl cokoliv komentovat a v oficiální nápovědě je informace, že se jedná o experimentální funkci. Proto tedy nevíme, jaké parametry používá pro výběr nejlepších reklamních sdělení.

Do jisté míry se dá tato funkce považovat za užitečnou, pakliže máte podobných emailů hodně a hledáte ty nejlepší nabídky. Na redakčních zařízeních jsme bohužel tuto funkci ještě nezaznamenali. Pokud se zobrazují Top nabídky ve vaší aplikaci, dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Marek Štafl

9. 4. 2018, 7:32
Android aplikace

Mě se to takhle zobrazuje už docela dlouho – každopádně je to úplně fuk, protože tyhle maily stejně rovnou mažu.

Přemysl Vaculík

VIP 9. 4. 2018, 13:37

A není jednodušší se odhlásit z odebírání?

Ladislav Polický

8. 4. 2018, 16:50

Jen blázen si může myslet, že za umístění ve vybraných se nebude platit.

Přemysl Vaculík

VIP 8. 4. 2018, 16:53

Je to možné, ale dokud nebudu mít oficiální stanovisko nebo vysvětlení, nebudu v tomto ohledu spekulovat.

Ladislav Polický

8. 4. 2018, 19:07

Polovina článků na tomto webu jsou spekulace. Co tak najednou?

Přemysl Vaculík

VIP 8. 4. 2018, 19:16

Google je v tomto ohledu dost transparentní. Pokud by nějak zvýhodnil některé reklamní emaily za peníze, měly by nálepku nebo štítek reklama. V tomto ohledu zatím nemám ani jeden náznak, že by to tak bylo.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim