reklama

Chrome umožňuje změnu orientace přepínání „tabů“ aktualizováno

Chrome umožňuje změnu orientace přepínání „tabů“ [aktualizováno]
2018-04-08T15:30:03+02:00
• 8. 4. 2018
2

Aktualizováno 8. 4.

Nakonec jsme nemuseli dlouho čekat a Google zavedl experimentální funkci pro změnu orientace přepínání „tabů“. V současnosti se novinka nachází jen v prohlížeči Chrome Canary, kde musíte aktivovat tuto možnost v nastavení Flags (chrome://flags#enable-horizontal-tab-switcher).

Jestliže máte otevřeno několik webů, tak přesunutím nahoru nebo dolů dojde k zavření. Procházení je do stran. Otevřené anonymní okno se zobrazuje v druhé řadě.

Původní článek 5. 4.

Google v tuto chvíli nabízí čtyři verze mobilního webového prohlížeče Chrome pro Android – základní stabilní verzi, Chrome BetaChrome Dev a Chrome Canary. Všeobecně platí, že se první novinky objevují v Canary, pakliže testování dopadne dobře, posouvají se dále až do stabilní verze. Je tu ale možnost otestovat nadcházející změny skrze Chromium, ale zde je potřeba trochu větší zručnosti.

Díky XDA Developers se dozvídáme o novince, která se pravděpodobně objeví u přepínání jednotlivých „tabů“. V tuto chvíli se zobrazily jednotlivé stránky vertikálně, pakliže jste drželi mobil na výšku. Jestli že jej držíte na šířku, zobrazí se horizontálně.

Aktuální verze vs. testovací

V některé z nadcházejících verzí ale dojde ke změně, nebo minimálně k testování. Pakliže budete držet mobil na výšku, přepínání stránek bude horizontální, díky čemuž dojde ke sjednocení používání. S největší pravděpodobností bude novinka prvně dostupná skrze experimentální možnost chrome://flags#enable-horizontal-tab-switcher.

Nyní si musíme počkat, kdy se novinka objeví a jestli se bude jednat o jedinou změnu v používání a ovládání prohlížeče Chrome.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

alois navratil

5. 4. 2018, 14:54
Android aplikace

jasnej kro do nikam…. copak v dnesni dobe 6+ palcovych telefonu muze nekdo dosahnout treba palcem do levyho horniho rohu? jinak ve clanku kekonci není slovo pockat ale je tam nejakej preklep…

Přemysl Vaculík

VIP 5. 4. 2018, 14:59

Díky, doplněno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim