reklama

Gmail pro Android a reklama – už to začalo aktualizováno

Gmail pro Android a reklama – už to začalo [aktualizováno]
2013-10-05T07:30:19+01:00
• 5. 10. 2013
4

Aktualizováno 5.10.

V současné verzi Gmailu pro Android byl objeven kód, který nám napovídal, že se v aplikaci budou zobrazovat reklamy. Mysleli jsme si, že ke spuštění této ne příliš vítané novinky dojde až s novou aktualizací, ale zřejmě jsme se spletli. Google má vše nachystané a ve světě se objevují první reklamní emaily.

Konkrétně se první objevila v Holandsku, přičemž můžeme soudit, že ke spouštění dochází postupně napříč zeměmi. V tuto chvíli máme pro vás celkem dobrou zprávu. Nejedná se o agresivní typ reklamy, jelikož se zobrazuje pouze v záložce Promo akce.

Ve webovém rozhraní vypadá odlišně oproti jiným emailům.

Screenshot_352

V mobilní verzi najdeme podobný design, který ji odlišuje od všech ostatních zpráv. Prozatím se nám nepodařilo objevit českou verzi. Máme jen snímky obrazovky ze zahraničí.

nexusae0_gmail-screen-ads-blur_big nexusae0_Screenshot_2013-10-04-08-53-501

Je zde ale menší dobrá zpráva. Pokud nepoužíváte nové zobrazení Gmailu a stále jste věrní staršímu vzhledu bez karet jako Sociální sítě, Promo akce, Aktualizace atd., tak reklama vás v tuto chvíli nebude otravovat.

Původní článek 28.9.

Nedávno jsme se dočkali nové verze aplikace Gmail pro Android, která přinesla několik změn. Ty jsou zaměřeny převážně na novinky v uživatelském rozhraní, ale samotná aplikace prošla také důkladnou analýzou webu Android Police. Bohužel se vám nebude líbit samotný výsledek.

310918

Objevily, že ve zdrojovém kódu se ukrývají části, které svědčí o příchodu reklamy. Měla by se nám zobrazovat přímo v aplikaci a zřejmě někdy i ve zprávách. První důkazem může být tato část kódu.

<string name=“ad“>AD</string>
<string name=“ad_will_not_save“>Will not save ad as message</string>
<string name=“ad_will_save“>Will save ad as message</string>
<string name=“ad_dismissed“>Ad dismissed</string>

Dokonce se zde objevuje celkem zajímavá funkce. Budeme si moci reklamu přímo uložit do mobilního telefonu, přičemž pro ně bude vyčleněna speciální složka ve smartphonu nebo tabletu. Celkově se bude jednat o 8 druhů reklamy. Každá z nich je určena pro jinou část aplikace.

Naštěstí se zde objevuje i kód, který zajistí, aby se objevovala jen relevantní reklama. Pravděpodobně můžeme očekávat inteligentnější nasazení, které bude závislé na tom, co aktuálně budeme dělat. Prozatím netušíme, kdy se reklamy objeví a jestli vůbec. Může se jednat jen o pozůstatky kódu, který nemusí být použit, ale většinou dojde k realizaci. Bonusem navíc je i samotná ikona pro reklamy.

nexusae0_ic_ad_info_thumb

Dále se  kódu objevilo ještě několik změn. Opět se bude jednat o designové změny, přičemž nic významného zatím očekávat nemáme.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dokud je to pod kartou promotions tak je to ok, a vůbec, někdy předevčírem jsem si Gmail app smazal, jedu jen na „integrovanej“ mail, kde mám všechny schránky :)

Daniel Čermák

30. 9. 2013, 21:48

Ať si dají reklamu třeba přes 3/4 displeje, já už před časem aplikaci Gmail vyměnil za K-9 a jsem spokojen :)

Igor Ďurček

29. 9. 2013, 2:40

Šlak aby to….uz aj Google bude trepat do aplikacii reklamu….. :-(

Když už nic jiného, tak tohle bude přesvědčivý důvod k rootu a nainstalování AdFree nebo podobné aplikace.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim