reklama

Nacho Notch – skryjte výřez v displeji aplikace

Nacho Notch – skryjte výřez v displeji [aplikace]
2019-06-21T14:35:43+01:00
• 29. 3. 2018
3

Výřez v displeji je aktuálním současným trendem mezi smartphony. I nejnovější novinky od Huawei jdou touto cestou. Mezi uživateli a případnými zájemci se najdou i tací, co by si novinky pořídili, ale vadí jim narušení status baru v systému Android. Pro takové zájemce je zde nová aplikace Nacho Notch — Notch Hider.

Nacho Notch — Notch Hider

Základním principem Nacho Notch je skrytí černého výřezu tím, že dojde ke zbarvení celého status baru do černé barvy. Tím se opticky skryje výřez a navodí efekt, že mobil nic takového nemá, jen ikony a ukazatele se zobrazují nad samotným displejem. V případě OLED panelu, kde je černá skutečně černou, jde o poměrně pěkný efekt.

Aplikace jako taková nezabírá místo v podobě ikony mezi ostatními aplikacemi. Po nainstalování stačí v rychlých přepínačích v notifikační liště přidat ikonu, která slouží jako přepínač. Nacho Notch funguje primárně jen v horizontálním používání mobilu, při otočení se vypne toto zabarvení status baru.

Nacho Notch  

Nacho Notch můžete využívat i na smartphonech bez výřezu, pakliže chcete mít černý status bar. Pro některé majitele mobilů bude tato aplikace zbytečná. Například u Huawei P20 a P20 Pro je v rámci nastavení funkce, která docílí stejného efektu. U jiných mobilů něco podobného nemusí být implementováno, proto by se možná tato novinka mohla zalíbit.

Ukázka řešení u Huawei P20 a P20 Pro

Původcem myšlenky Nacho Notch je Mishaal Rahman z XDA Developers a o vytvoření se postaral Zachary Wander, který aplikaci vydal v Obchodě Play a také zpřístupnil zdrojové kódy na GitHubu.

logo-app Nacho Notch — Notch Hider Zachary Wander Zdarma ANDROID

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Peter SIVÁK

29. 3. 2018, 10:38

trebárs preto,že ti vyhovujú parametre zariadenia,desing,operačný systém atď…,ale nepáči sa ti ten výrez,inak super riešenie pre priaznivcov fonu bez výrezu

Android aplikace

poškrábat se levou nohou za pravým uchem aneb důsledek designovýho failu přinesl další ovoce

Petr Hošek

29. 3. 2018, 6:52
Android aplikace

Říkám že je to kravina, na co výřez v displeji, když ho pak budu schovávat…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim