reklama

LineageOS zamíří na mobily Umidigi

LineageOS zamíří na mobily Umidigi
2018-03-03T09:35:26+01:00
• 3. 3. 2018
1

Dlouhou dobu se objevovaly mobily od neznámých čínských výrobců, u kterých bylo běžné, že konstrukce nebyla dobrá, vše vrzalo a pomalu se rozpadalo. To dnes již neplatí a na současném trhu najdeme i v této kategorii velmi dobře zpracované mobily. Bohužel mají mnohdy jednu podstatnou slabinu – aktualizace systému.

Blýská se na lepší časy?

Možná se začíná blýskat na lepší časy, když méně známé čínské společnosti začínají spolupracovat s komunitou kolem Androidu. Dříve byla naděje u Cyanogen, ale to skončilo nezdarem. Naštěstí jsou zde i jiné komunitní projekty, které mají co nabídnout.

lineageos

Například výrobce Umidigi začíná spolupracovat s ruským vývojářským týmem Smart Rom Team, který přinese komunitní verze Androidu na jejich zařízení. Na sociální síti vývojáři zmiňují, že první mobily s komunitní verzí Androidu budou UMIDIGI Z2 a UMIDIGI One. Taktéž se připravuje verze pro mobil Umidigi S2 Lite, který ještě ani nemá finální verzi aktuálního systému.

Smart Rom Team většinou pracuje na vlastní verzi LineageOS, takže se jedná o neoficiální port, ale i tak je zde příslib častějších aktualizací.

Vychází LineageOS 15.1, který je založen na Androidu 8.1

V tuto chvíli je spolupráce spíše v testovací fázi a na mobilních telefonech se automaticky neobjeví LineageOS od ruských vývojářů. Pakliže vše dopadne dobře, mohou se nakonec objevit mobily s již předinstalovaným komunitním systémem.

Dalo by se říci, že se jedná o první náznaky dalšího vývoje strategie čínských značek. Doufejme, že se zaměří na tento typ spolupráce a přinesou častější aktualizace jejich zařízení, byť v rámci komunitních verzí Androidu.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ivan Šuhajda

3. 3. 2018, 22:08
Android aplikace

Objednal jsem si S2 PRO tak doufam ze pro nej taky neco ukuchti

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim