reklama

Nabíjecí stanice Yenkee až pro pět zařízení recenze

Nabíjecí stanice Yenkee až pro pět zařízení [recenze]
2018-03-03T08:00:02+01:00
• 3. 3. 2018
2

V dnešní době je trh s chytrými zařízeními doslova k prasknutí. Chytré telefony už zdaleka nejsou téměř to jediné, co má přídomek „chytré“. Škála se poněkud rozrostla a mezi chytrými hodinkami, chytrými sluchátky, nalezneme dokonce i chytré brýle. Do toho přibývá i trend bezdrátových zařízení, která spolu mají opravdu hodně společného.

Zařízení je tedy také potřeba i přes jejich vysokou výdrž nějakým způsobem nabíjet. A zde vzniká jistý neduh. V rodinách je dnes běžné mít minimálně 3 chytrá zařízení, a to mluvím pouze o telefonech. V běžných případech je tedy nabíjení řešeno velkými a nevzhlednými prodlužovačkami s více zástrčkami, které navíc nemusí stačit. Běžně se do nich zapojují i klasické nabíječky od notebooků, napájení k počítači, lampy a další. To vede k nákupu dalších prodlužovacích „cihel“ a ztrátě volného místa. Pod stoly to tedy vypadá opravdu nevzhledně a prodlužovačky zabírají velmi mnoho místa.

Yenkee: Nabijte pohodlně až 5 zařízení

Tímto vám tedy představuji nabíjecí stanici Y3005BK v černém provedení (k dostání i bílá) pro vaše chytrá zařízení, kterou na trh přivedla společnost Yenkee, jež se zabývá kvalitním příslušenstvím za příznivé ceny. Dokovací stanice pobere naráz až 5 zařízení, ať už se jedná o telefon, hodinky či tablet.

Mezi hlavní přednosti zařízení patří velmi kompaktní provedení, díky kterému se stanice vejde do dlaně. Nebude tedy na vašem stole zabírat téměř žádné místo. To je veliký plus oproti velikým prodlužovačkám. Nic vám také nebrání si vzít nabíječku na cesty a vícero zařízení si nabít například ve vlaku.

Výrobce též garantuje vysokou účinnost. To podepisuje fakt, že jeden port je schopen „unést“ zařízení až s 2.4 ampéry. O napětí se pak stará klasických 5 voltů. To tedy znamená, že do doku můžete dát nabít tedy opravdu vše, co každodenně používáte ze světa chytrých zařízení.

Za zmínku zajisté stojí dvě certifikace, o které bylo zařízení obohaceno. Jedná se o „Smart Charging“, které se stará o správný chod nabíječky při více zařízeních, a dále je zde „Multiple Protection“. To uživateli slibuje maximální výdrž a spolehlivost při plném vytížení doku. Díky tomu se nemusíte bát, že se vaše zařízení poškodí. Ochrana přepětí, nadproudu, zkratu či vysoké teplotě se také řadí mezi vlastnosti tohoto doku.

Yenkee: Obsah balení

Mimo samostatný Y3005BK v balení naleznete samozřejmě napájecí kabel k samotnému doku a dva uživatelské manuály, kde se dočtete, jak dok správně použít. Mimo to tam samozřejmě najdete i specifikace k produktu. Výrobce doporučuje k nabíjení používat pouze originální kabely.

Yenkee: Jak si zařízení vede v praxi?

O čem jsem doposud psal, jsou však pouze oficiální parametry zařízení. Vypovídá to také ale o tom, jak by se dok měl opravdu v reálu chovat.

V balení jsem opravdu našel to, co výrobce slibuje. Vidím zde i dva uživatelské manuály, což se jen tak nevidí. A ačkoliv jde celkem o banalitu, do plusů se tato záležitost určitě umístí.

Překvapila mě jeho kompaktnost. Jde opravdu pouze o boxík, který se dá porovnat s klasickou powerbankou. Velikost hodnotím velmi kladně, jelikož si dok můžete vzít s sebou prakticky kamkoliv. Díky malým rozměrům není problém dok uschovat i v prosté náprsní kapsičce. Je tedy zřejmé, že pokud budete cestovat, tak si i v plném batohu své místo určitě najde.

Výhodou je bezesporu celých pět portů, které vám jsou plně k dispozici. Není tedy žádným problémem např. ve vlaku zapojit telefon společně s vaším tabletem a hodinkami a pohodlně všechna zařízení nabít stejně rychle, jako byste je nabíjeli po jednom. To ovšem slibuje výrobce, dokáže stanice opravdu nabít vícero zařízení stejně rychle?

Hlavní vlastnost doku sklízí úspěch

To jsem tedy samozřejmě vyzkoušel, abych tento „mýtus“ při nejlepším potvrdil. A světe, div se, opravdu to funguje. Můj telefon (Huawei Honor 8) má implementovanou technologii nabíjení QuickCharge. Tohoto potenciálu se dá však naplno využít jen díky příslušnému adaptéru, který je v balení. Bylo tedy irelevantní to zkoušet, ale přece jen jsem svůj telefon využil k zatížení doku. Sáhl jsem po druhém telefonu (ASUS Zenfone GO ZB500KG), který QuickCharge postrádá. Plného nabití z adaptéru telefon dosáhne po 2 hodinách a cirka 45 minutách. Pokusil jsem se tedy telefon nabít i z testovaného doku. Podotýkám, že telefon měl 13 % baterie a plného nabití dosáhl za 2 hodiny a 32 minut. 

Na řadu přichází menší zatížení doku. Zapojil jsem jak svůj Honor, tak i vypůjčený Asus a test jsem provedl opět na Asusu. Počkal jsem si na opětovných 13 % a započal nabíjení. Plného nabití dosáhl i při nabíjení mého zařízení za 2 hodiny za 34 minut. Výrobce tedy opravdu nelhal a certifikace Smart Charging opravdu funguje. To je skvělá zpráva a jsem mile překvapen. Díky tomuto faktu bych se o vaše zařízení nebál, protože jedna certifikace ze dvou se opravdu prokázala. Druhá spočívá v bezpečnosti nabíjení.

Finální verdikt je jednoznačně kladný. Mile mě překvapila miniaturní velikost zařízení, které disponuje až pěti porty, které, zdá se, nabíjí tak, jak mají. Tím nakousávám i nabíjecí vlastnosti. Výrobce slibuje dostatek proudu do všech portů, což má za následek plnou sílu nabíjení. To výrobce splnil, za což opravdu chválím. Přičtěte si právě kompaktní a líbivou matnou povrchovou úpravu a váš stůl může i mimo jiné ozdobit. Já sám nemám dostatek zařízení k tomu, abych potenciál nabíječky plně využil. Těm, co mají ale hodně zařízení a neví, které nabít dříve a které připojit k PC a tím jej velmi pomalu nabít, dok jen a jen doporučuji. Pokud vás produkt zaujal tak, jako mě, můžete si dok zakoupit za doporučených 529 korun přes oficiální stránky výrobce Yenkee zde. Bílou variantu seženete na tomto odkaze.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Radek Pokorný

4. 3. 2018, 11:00
Android aplikace

V článku chybí ale nejdůležitější informace! Kapacita! Kolik má mAh? Je fakt, že to nemají ani na oficiálních stránkách. Tak potom při testování určitě nebyl problém zjistit a napsat např. „mobil s tou a tou baterkou jsem nabil třikrát“!

Jiří Železný

4. 3. 2018, 12:13
Android aplikace

Zdravím, toto zařízení není powerbanka, ale dok, který se klasicky zapojuje do sítě. Proto jsem jej také velikostně porovnal s powerbankou a v obsahu balení uvedl a vyfotil kabel, kterým se dok do sítě zapojuje. Plus jsem zmínil, že oproti klasickým prodlužovačkám opravdu šetří místo na stole díky kompaktnosti.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim