reklama

Chystá se Xiaomi Mi A2 s čistým Androidem

Chystá se Xiaomi Mi A2 s čistým Androidem
2018-03-26T15:26:54+01:00
• 26. 3. 2018

V polovině minulého roku jsme se dočkali novinky Xiaomi Mi 5X a záhy došlo na uvedení modelu Xiaomi Mi A1. Po hardwarové stránce se jedná o totožné msmartphony, jen model A1 nabízí čistý operační systém Android One. Nyní se ukazuje, že je v přípravě druhá generace s označením Mi A2.

Xiaomi Mi A2

V rámci čínské certifikační autority TENAA se objevil mobil s označením M1804D2SE, který bude na čínském trhu uveden jako Xiaomi Mi 6X a na dalších trzích jako Xiaomi Mi A2 s Androidem One. Sice není potvrzena informace kolem operačního systému, ale předpokládá se to.

V tuto chvíli nemáme mnoho informací kolem hardwaru. Na druhou stranu TENNA poodhaluje rozměry chystané novinky, díky čemuž můžeme konstatovat, že Mi A2 bude jen o 3 milimetry vyšší než Mi A1. I tak dojde na zvětšení úhlopříčky na 5,99 palců. Předkládá se, že rozlišení bude Full HD+ a poměr stran bude 18:9 (2:1).

Mi A2

Údajná podoba Xiaomi Mi 6X / Xiaomi Mi A2 dle TENAA

Kromě toho fotografie z databáze TENAA poodhalují mírnou změnu na zadní straně – došlo o otočení duálních foťáků a mezi ně byl vložen LED blesk. Zatímco rozměry jsou takřka stejné, došlo na snížení kapacity baterie, k dispozici bude 2910 mAh, což je o 170 mAh méně než u smartphonu Xiaomi Mi A1.

Předpokládá se, že by mělo dojít k uvedení během druhého čtvrtletí tohoto roku, ale na detailní informace si budeme muset počkat. Můžeme jen předpokládat, že svými specifikacemi a cenou zapadne novinka do střední kategorie smartphonů. Na základě předchozího modelu se můžeme domnívat, že cena bude okolo 6 000 Kč. V této kategorii se tedy střetne Mi A2 s nedávno představenými mobily Nokia s Android One.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim