reklama

Apple služby budou během pěti let hlavním příjmem, iPhone na druhém místě

Apple služby budou během pěti let hlavním příjmem, iPhone na druhém místě
2018-03-24T09:29:00+01:00
• 24. 3. 2018

Příjmy společnosti Apple rostou doslova raketovým tempem, velkou zásluhu na tom mají také samotné služby, které nabízí. Pokud bude Apple tímto způsobem pokračovat, mohly by se její služby v budoucnu stát primárním zdrojem financí. To je samozřejmě velmi dobrá zpráva, neboť firma doposud nejvíce těžila z iPhonu.

Katy Huberty se domnívá, že růst tržeb za služby v průběhu příštích pěti let bude tak obrovský, že zaujmou více než 50 % výnosů společnosti Apple. iPhone ve stejném časovém období přispěje pouze 22 %, a to i přesto, že za posledních pět let tvořil 86 % výnosů.

Apple služby rostou, stále je zde ale prostor ke zlepšení

Za posledních několik let se Apple služby rozrostly do obrovských čísel. V prvním fiskálním čtvrtletí roku 2018 například služby přinesly 8,5 mld. amerických dolarů, což v praxi znamená, že Apple v této kategorii dosáhl na 18 % meziroční nárůst. V kategorii služeb se nachází – iTunes, App Store, Apple Music, iCloud, Apple Pay a AppleCare.

Podle Huberty uživatelé za služby platí zhruba 30 amerických dolarů na jedno zařízení, což před dvěma lety bylo 25 dolarů. Doposud za služby zaplatilo pouze 18 % z celkové základny uživatelů. To znamená, že je zde obrovský prostor pro potenciální růst. Apple Music, iCloud a Apple Pay jsou přesně ty služby, které nebyly plně zpeněženy.

Apple Music zaznamenalo od svého uvedení značný nárůst a nyní se může pochlubit více než 36 miliony předplatitelů. Apple Pay na tom také není tak skvěle, jak by si samotná společnost přála. Prozatím je k dispozici ve více než 50 % prodejních míst ve Spojených státech.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim