reklama

Google Duo bude možné používat na více zařízeních zároveň

Google Duo bude možné používat na více zařízeních zároveň
2018-02-08T08:55:13+01:00
• 8. 2. 2018

Už je to nějaký ten pátek, co Google představil nové komunikační nástroje Allo a Duo. První slouží pro běžné psaní, druhý zvládá video i audio hovory. Duo má ale v jednom navrch – je součástí GMS (Google Mobile Service), takže výrobci jej musí integrovat do smartphonů, pakliže chtějí přístup nejen k Obchodu Play.

Jedním z největších mínusů těchto služeb je absence podpory vícero zařízení spojených jedním účtem. Ačkoliv u obou je napojení na jeden Google účet, tak používání se opírá o telefonní číslo. Nyní se ale ukazuje, že bychom se mohli brzy dočkat podpory několika zařízení s jedním účtem. Samozřejmě zde bude nutné používat Google účet.

Náznaky o této novince se objevily ve zdrojových kódem nové verze aplikace Google Duo. Redaktorům webu Android Police se totiž podařilo dohledat textové řetězce, které popisují připravovanou novinku. Z nich navíc vyplývá, že nebude nutné využívat Google účet a stále budeme mít možnost provozování služby jen na jednom zařízení.

Webový klient pro Google Allo oficiálně spuštěn

Rozhodně se jedná o posun vpřed, aspoň co se týče služby Duo. Bohužel nevíme, jestli se něco podobného připravuje i pro Allo. Právě zde by něco podobného mohlo vylepšit rozšířenost komunikační platformy, do které Google investuje nemalé prostředky.

logo-app Google Allo Google LLC Zdarma ANDROID logo-app Google Duo Google LLC Zdarma ANDROID logo-app Google Allo Zdarma iOS logo-app Google Duo – Video Calling Zdarma iOS

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim