Google AMP Stories – nový způsob prezentování informací

Google AMP Stories – nový způsob prezentování informací
2018-02-13T14:19:01+02:00
• 13. 2. 2018

Mobilní služba a aplikace Snapchat přišla s nápadem, že by uživatelé mohli vytvářet své příběhy, což jsou v podstatě fotografie prezentované jen po určitou dobu, následně jsou smazány. Nápad jako takový se uchytil, což dokazuje i konkurence, která okopírovala tuto funkcionalitu. Příběhy (Stories) najdeme v Instagramu, Messengeru a dokonce v aplikaci Youtube. Nyní se podobná funkce objeví i v rámci Google vyhledávání.

AMP Stories

Google právě dnes představil novinku v rámci AMP, což jsou akcelerované mobilní stránky pro smartphony. Nabízí upravenou strukturu, šetří čas, data a takřka okamžitě jsou dostupné pro mobily. Doposud byly k dispozici jen články u webů s podporou AMP (i Dotekomanie nabízí tuto technologii), ale rozšíření v podobě AMP Stories přináší známou podobu příběhů i do kategorie zpravodajství.

Už nyní několik větších médií začalo vytvářet své vlastní příběhy, které se zobrazují ve vyhledávání na Googlu. Pokud se chcete na některé z nich podívat, můžete otevřít následující odkazy na svém smartphonu: CNNConde NastHearstMashableMeredithMicVox Media a The Washington Post.

Odkaz na animaci

V tuto chvíli se nejedná o hotovou technologii, je vlastně ve fázi developer preview. Dá se tedy očekávat, že se budou další možnosti a funkce upravovat nebo přidávat. Pakliže se chcete podívat na pozadí této novinky a třeba si zkusit vytvořit vlastní zpravodajský příběh, můžete si projít návod nebo dokumentaci.

Rozšíří se AMP Stories?

Je jasné, že se tato novinka neobjeví jen tak u většiny médií, které sledujete. Je zde zapotřebí jistého úsilí v oblasti vývoje. Navíc ne každá informace je vhodná pro tento způsob prezentování. S největší pravděpodobností si AMP Stories najdou cestu do lifestyle magazínů, bulváru, foto reportáží a podobně.

Google ve své podstatě přinesl možnost sledování „příběhů s přidanou informační hodnotou“ do mobilních telefonů skrze webové prohlížeče. Navíc není nutnost instalace jakékoliv dodatečné aplikace, která by se na něco takového specializovala. Musíme si počkat, jak vlastně bude tato novinka adoptována mediálními domy a jestli bude úspěšná u čtenářů.

Gmail získá podporu AMP, vzniknou interaktivní emaily

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat