reklama

Asus též přichází s telefonem s Android Go

Asus též přichází s telefonem s Android Go
2018-02-17T09:59:43+02:00
• 17. 2. 2018

Doposud se mezi jediné tvůrce telefonů se systémem Android Go řadil finský výrobce HMD, který vyrábí telefony Nokia, konkrétně Nokia 1, která má Android Go. Dle uniklého benchmarkového testu to vypadá, že Asus bude s novinkou, prozatímně označenou jako X00RD, dalším výrobcem telefonů s tímto odlehčeným systémem.

Základní parametry naznačují přítomnost Go

Android Go byl oficiálně představen začátkem prosince loňského roku a uživatelům má nabídnout čistý, avšak odlehčený Android, aby s ním zvládl plynule pracovat slabší hardware, který se dává do mobilních telefonů s nízkou cenovkou. Asus X00RD nabídne v základu Android 8.1.0 pravděpodobně upravený do Go verze. Této předpovědi nasvědčují parametry, které se ukázaly v Geekbench testu tohoto zařízení.

Ve výkonnostním testu získal nový telefon od Asusu nízký počet bodů jak v single core, tak v multi core testech. U single core skóre činí 640 bodů a u multi core pouhých 1664 bodů. O výkon se stará procesor od Qualcommu s názvem Snapdragon 435, který má čtyři jádra a je taktovaný na 1,4 GHz. Operační paměť má pouhý 1 GB, avšak pro systém Android Go by tato hodnota měla být dostatečná. Cena a ani další parametry nebyly zatím odhaleny, tedy si na ně musíme ještě počkat. Předpokládáme však, že by se cena nového Asusu neměla přehoupnout přes 3000 Kč.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim