reklama

První skutečná bezdrátová nabíječka WattUp s dosahem až 1 metr

První skutečná bezdrátová nabíječka WattUp s dosahem až 1 metr
2018-01-07T11:53:48+01:00
• 7. 1. 2018

Nabíjení mobilního zařízení pomocí bezdrátové technologie je samozřejmě velmi příjemné, tedy příjemnější než pomocí klasického kabelu. Ovšem stále je bezdrátová technologie určitým způsobem limitována, například tím, že zařízení musí být ve fyzickém kontaktu se stanicí. To by se však v blízké budoucnosti mohlo do jisté míry změnit. Federální komise pro komunikaci podle informací schválí vůbec první bezdrátovou nabíječku, která pracuje až tři stopy daleko (necelý jeden metr).

Startup pod názvem Energous, sídlící v San Jose, nedávno oznámil, že již brzy obdrží velmi důležitou certifikaci FCC pro bezdrátové nabíjení na dálku, a to pomocí vysílače WattUp Mid Field.  Vysílač převádí elektřinu na rádiové frekvence, přičemž energii poté přenáší do blízkých zařízení vybavených odpovídajícím přijímačem.

WattUp jako první bezdrátová nabíječka, jak funguje?

WattUp Mid Field je vůbec prvním přístrojem, který nabízí skutečné bezdrátové nabíjení na vzdálenost až jeden metr. Podmínkou pro správné fungování je mít v uvedené vzdálenosti speciální nabíječku s vysílačem. V nabíjeném zařízení pak musíte mít další přijímač, jenž může být nejen externě připojený, ale také integrovaný.

Společnost Energous prozatím získala certifikaci pouze pro své řešení fungující na jeden metr. Podle prohlášení však má firma v rukávu další eso, a to v podobě bezdrátové nabíječky, která dokáže dodávat energii až na 5 metrů.

Zajímavostí mimo jiné je, že WattUp Mid Field dokáže nabíjet hned několik produktů současně – smartphony, sluchátka, chytré hodinky či náramky, tablety a tak dále. Podmínkou však je, že i tyto produkty musí být vybaveny správným přijímačem. A co víc, ekosystém Wattup pracuje jako Wi-Fi, což v praxi znamená, že i nadále budete moci nabíjet váš telefon Samsung, i když bude vysílač vyroben například společností Sony nebo Apple.

Společnost Energous plánuje novou technologii představit již na veletrhu CES 2018, který se uskuteční 9. – 12. ledna v Las Vegas.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim