reklama

První mobil se čtečkou otisků v displeji na veletrhu CES video

První mobil se čtečkou otisků v displeji na veletrhu CES [video]
2018-01-10T06:47:37+01:00
• 10. 1. 2018

Už dva roky se mluví o přemístění čtečky otisků prstů přímo pod displej. Dokonce jsme se dočkali několika technologií, ale do této chvíle není k dispozici ani jedno komerčně prodávané zařízení nabízející tuto novinku. Tento rok se to ale změní, jelikož první společnost nejen ukázala funkční prototyp, ale také nastínila přibližnou dobu prodeje.

Tou společností je Vivo a přibližně v polovině roku uvede na trh mobil, který bude mít čtečku otisků prstů integrovanou přímo do displeje. Aby firma ukázala, že to myslí vážně, přivezla ukázat na veletrh CES v Las Vegas funkční prototyp. Jen pár redakcí mělo možnost vyzkoušet si tento mobil a první dojmy jsou v celku povzbudivé.

Vivo již před nějakým časem mírně nastínilo, že si hraje s touto možností, ale až nyní se technologie dostaly do bodu, kdy jsou možné nasadit do komerčního zařízení. Vivo používá technologii od Synaptics, přičemž jsou zde určitá omezení.

Čtečka může být použita jen i displejů založených na OLED technologii, jelikož se využívá mezer mezi jednotlivými pixely. Toho bohužel nelze dosáhnout u LCD panelů, které mají zadní podsvícení a není zde tudíž prostor pro umístění také technologie.

Qualcomm: Čtečka otisků prstů v displeji až v roce 2018

Nyní si musíme počkat na finální mobilní telefon společnosti Vivo, stejně jako na jeho specifikace a cenu. Jelikož Vivo působí hlavně v Asii, tak dostupnost takové novinky v Evropě je poměrně nízká. Naštěstí Vivo má hodně společného s OnePlus, takže se pravděpodobně dočkáme stejného užití u některého z následujících top modelů firmy OnePlus.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim