Vivo asi předběhne Samsung, Apple a další výrobce

Vivo asi předběhne Samsung, Apple a další výrobce 2017-6-17

Před více než dvěma lety společnost Qualcomm představila technologii ultrasonické čtečky otisků prstů. Oproti běžným čtečkám ji lze podle výrobce integrovat kamkoliv. Nejvíce pozornosti vzbudila vlastnost, že může být přímo v displeji. Díky tomu by nemusela být jako samostatný hardwarový prvek, jak je dnes zvykem. Bohužel doposud nikdo neuvedl takový smartphone.

Zatím se jen spekuluje, že by třeba Samsung mohl představit mobil s takovou technologií. Více se ale začíná mluvit o Applu, kde bychom se mohli dočkat stejné funkcionality u iPhonu 8. Možná nakonec bude vše jinak a prvním výrobcem bude čínské Vivo. Zde nejde jen o spekulace. Na internet se dostalo video prototypu se čtečkou otisků prstů v displeji.

Video je velmi krátké a rychlost rozpoznání otisku není nejlepší. V tomto případě si ale musíme uvědomit, že se jedná o prototyp a výsledný smartphone může nabídnout lepší výsledky.

Nyní se rozbíhá pravý závod o prvenství s novou technologií. Jelikož Vivo potřebuje silný marketingový tahák oproti Samsungu, Applu a jiným známějším společnostem. Může zrychlit vývoj a jako první představit tuto novinku. Uvidíme, kdo nakonec přijde jako první.

KategorieČlánkyOstatní
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.