reklama

OnePlus přichází s gesty jako u iPhone X

OnePlus přichází s gesty jako u iPhone X
2018-01-31T11:28:03+01:00
• 31. 1. 2018

OnePlus 5T v úterý v rámci veřejného beta testování obdrželo již třetí aktualizaci. Ta přináší tradičně opravy chyb z verze předchozí a disponuje určitými úpravami na základě zpětné vazby z uzavřeného testovacího okruhu. Kromě toho jsme se však dočkali i jedné zajímavé novinky, a tou jsou navigační gesta (v originále „Navigation Gestures“). V nastavení nově přibyla možnost skrýt klasická navigační tlačítka, v takovém případě pak dojde k aktivaci intuitivních gest.

Zmíněná gesta se v lecčem podobají navigaci z iPhone X a již ve své první implementaci byla tato funkcionalita velice dobře odladěná a použitelná. V zásadě jsou zde tři typy gest a všechna jsou vyvolána posunutím prstu od spodního rámečku nahoru po displeji. Obyčejné přejetí od středu supluje domovské tlačítko a dostanete se takto na hlavní obrazovku. Přejetím od libovolného kraje (kdekoliv dál od středu) se dostanete zpět. Zobrazení nedávných aplikací (multitaskingu) je pak podobné, jako první popsané gesto, jen s tím rozdílem, že po přejetí nahoru se zastaví prst na displeji.

Web Droidlife připravil video, které nová gesta názorně demonstruje, a tak získáte lepší představu, než jen z psaného textu.

Na gesta se dá poměrně rychle zvyknout, z osobní zkušenosti se dá od navigačních tlačítek odvyknout již za první den. I po necelém týdnu používání se ale občas projevil silný dlouholetý zvyk a na domovskou obrazovku jsem se marně vracel ťukáním do prázdna tam, kde bych normálně očekával dané tlačítko.

S novými gesty ovšem mizí možnost využít gesta jiná. Na tradiční navigační klávesy lze přiřadit akce při dlouhém podržení a dvojím poklepání. To nyní logicky možné není a některým uživatelům tak zkrátka bude více vyhovovat setrvání s nynějším způsobem navigace. Všechny novinky společně s odkazem ke stažení nové beta verze jsou k dispozici na komunitním webu OnePlus.

Zdroje: forums.oneplus.net, droid-life.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim