reklama

Zvýší se pojistky za psaní zpráv během řízení? Pojišťovna Allstate o tom uvažuje

Zvýší se pojistky za psaní zpráv během řízení? Pojišťovna Allstate o tom uvažuje
2018-01-31T09:59:09+01:00
• 31. 1. 2018

Young man using smart phone in his car

2

Každý odborník na dopravu vám zajisté řekne, že byste se měli výhradně věnovat řízení auta a méně se nechat rozptylovat smartphonem. Experti varují, že psaní zpráv na mobilu je velmi nebezpečné a zapříčiňuje četné dopravní nehody. Samozřejmě už na to myslí i zákony a vyhlášky, které se snaží umravnit řidiče, aby nepoužívali mobily během řízení. Nyní se asi do této problematiky pustí i pojišťovny.

Zatím se nemusíte bát nějakého nového trendu, ale jedna z největších amerických pojišťoven Allstate zvažuje a testuje technologii, která by zjišťovala používání mobilního telefonu během řízení. Data o používání získá ze senzorů v samotném mobilu. Sice nedošlo ke specifikování, jak bude tato technologie vypadat nebo pracovat, ale není těžké odhadnout, že klienti budou muset nainstalovat aplikaci sledující chování mobilu.

Pojišťovna zpracuje získaná data a na jejich základě plánuje upravit pojistku. Je jedno, jestli bude cenu zvyšovat nebo snižovat, ale ve výsledku budou platit méně ti řidiči, kteří nepoužívají mobilní telefon během řízení. Pojišťovna chce použít tuto strategii pro umravnění řidičů a také pro zvýšení povědomí o nebezpečnosti nejen psaní zpráv na smartphonech během řízení.

Jedná se o první vlaštovku a k nasazení této novinky je ještě dlouhá cesta. Nelze očekávat, že by se něco takového objevilo u pojišťoven na celém světě během jednoho roku. Na druhou stranu se něco podobného může objevit v budoucnu u nás. Stejně jako podpora kamer v autech, za což pojišťovny umí nabídnout bonusy.

Zdroj: money.cnn.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Marek Mieč

31. 1. 2018, 13:11
Android aplikace

Dobrý komentář. +1. Taky kouření při řízení odvádí pozornost.

Aha, tak já jako majitel auta a tedy i pojistitel se nechávám často vozit a během této doby používám mobil zrovna tak jak bych právě jako řidič neměl.
Doufám, že aplikace bude taky detekovat, že nesedím na sedadle řidiče.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim