reklama

Nokia 6 (2018) pravděpodobně dorazí již v lednu

Nokia 6 (2018) pravděpodobně dorazí již v lednu
2018-01-03T16:38:45+01:00
• 3. 1. 2018

V roce 2017 jsme se dočkali velkého návratu technologického giganta, který byl špičkou ve svém oboru ještě před iPhonem 1. generace. Ano správně, řeč je o Nokii, která se na mobilní trh vrátila po několikaleté krizi prostřednictvím společnosti HMD Global. Firmě se návrat opravdu povedl, svědčí o tom mimo jiné i výsledky prodejů.

Proto má HMD Global své plány, jak v rozjetém vlaku pokračovat i v následujícím roce, tedy v roce 2018. Již před Vánoci jsme vás informovali o tom, že čínský telekomunikační a regulační úřad TENAA odhalil model Nokia 6 (2018). Stejný úřad nyní zveřejnil více podrobností.

HMD Global pravděpodobně nový model uvede na trh již v lednu 2018. Model v podobě Nokia 6 (2018) by měl podle zprávy TENAA disponovat octa-core procesorem Snapdragon 630 a GPU Adreno 508. Jednalo by se tedy o již druhý model značky Nokia s touto čipovou sadou – prvním modelem se stala Nokia 7.

Nokia 6 (2018) s rámečky kolem displeje?

Nový telefon má údajně dorazit s 5,5palcovým displejem s rozlišením FullHD, což v praxi znamená, že se zde nedočkáme populárního displeje s poměrem stran 18: 9 (pouze 16: 9) a tenkými rámečky kolem něj. O dočasně spuštěné aplikace a soubory se pak postará operační paměť s kapacitou 4 GB.

   

V prodeji budou navíc také hned dvě varianty s vnitřní kapacitou úložiště o velikosti 32 a 64 GB. Oficiální zpráva telekomunikačního a regulačního úřadu TENAA odhaluje také informaci, že smartphone nabídne nejen slot pro SIM, ale také microSD kartu s možností rozšíření úložiště až o 128 GB.

Zadní a přední kamery zůstanou stejné, jako u předchozího přístroje Nokia 6. Očekávat tedy můžeme 16megapixelový senzor na zadní straně a 8megapixelový senzor na přední. Snímač otisků prstů pak své místo našel ihned pod zadním fotoaparátem.

Nokia 6 (2018) bude v prodeji jak v bílé, tak modré a černé variantě. Vzhledem k tomu, že informaci zveřejnil čínský telekomunikační a regulační úřad TENAA, oficiální představení modelu je za dveřmi. Brzy bychom se tak měli dočkat více informací o cenách a samotné dostupnosti.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim