reklama

Huawei chystá vlastní řešení rychlého nabíjení

Huawei chystá vlastní řešení rychlého nabíjení
2018-01-25T14:00:46+01:00
• 25. 1. 2018

Rychlé nabíjení chytrých zařízení je čím dál více na vzestupu a společnost Huawei se pochlubila vlastním řešením, které momentálně vyvíjí a chce jej v budoucnu uvést pro další generaci. Ačkoliv zatím neznáme přesný název technologie, tak by ji čínský výrobce mohl postavit za konkurenční řešení, jako je Qualcomm Quick Charge, Oppo VOOC, MediaTek PumpExpress+ nebo Motorola TurboPower.

Vývoj probíhá pod Huawei Watt Laboratory a nyní dokáží za pouhých 5 minut nabít baterii na úctyhodných 48 %. Celý postup je k vidění ve zveřejněném videu, kde baterie v telefonu má mnohem více pinů než u baterií používaných v dnešních zařízeních. Uvnitř je několik článků nabíjených jednotlivě a díky tomu dosahují lepších výsledků. Za povšimnutí také stojí, že baterii nelze nabíjet přímo přes zařízení.

Místo toho musí být vyjmuta a vložena do externí krabičky napojenou na elektrickou síť. Čínský výrobce si s touto myšlenkou pohrává už od roku 2015, kdy uživatelé běžně mohli vyměňovat baterii. Nicméně dnes výrobci směřují spíše opačným směrem. Zůstává otázkou, proč Huawei zrovna teď zveřejnil toto video. Jednou z možností může být příprava technologie pro blížící se veletrh MWC v Barceloně.

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim