reklama

Huawei chystá vlastní řešení rychlého nabíjení

Huawei chystá vlastní řešení rychlého nabíjení
2018-01-25T14:00:46+02:00
• 25. 1. 2018

Rychlé nabíjení chytrých zařízení je čím dál více na vzestupu a společnost Huawei se pochlubila vlastním řešením, které momentálně vyvíjí a chce jej v budoucnu uvést pro další generaci. Ačkoliv zatím neznáme přesný název technologie, tak by ji čínský výrobce mohl postavit za konkurenční řešení, jako je Qualcomm Quick Charge, Oppo VOOC, MediaTek PumpExpress+ nebo Motorola TurboPower.

Vývoj probíhá pod Huawei Watt Laboratory a nyní dokáží za pouhých 5 minut nabít baterii na úctyhodných 48 %. Celý postup je k vidění ve zveřejněném videu, kde baterie v telefonu má mnohem více pinů než u baterií používaných v dnešních zařízeních. Uvnitř je několik článků nabíjených jednotlivě a díky tomu dosahují lepších výsledků. Za povšimnutí také stojí, že baterii nelze nabíjet přímo přes zařízení.

Místo toho musí být vyjmuta a vložena do externí krabičky napojenou na elektrickou síť. Čínský výrobce si s touto myšlenkou pohrává už od roku 2015, kdy uživatelé běžně mohli vyměňovat baterii. Nicméně dnes výrobci směřují spíše opačným směrem. Zůstává otázkou, proč Huawei zrovna teď zveřejnil toto video. Jednou z možností může být příprava technologie pro blížící se veletrh MWC v Barceloně.

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim