reklama

Android Wear vychází ve verzí 2.9

Android Wear vychází ve verzí 2.9
2018-01-25T19:39:20+02:00
• 25. 1. 2018
3

V polovině ledna jsme se dočkali aktualizace Android Wear na verzi 2.8. Mezi nejzásadnější novinky patřila změna základní barvy na černou. Díky tomu je celé prostředí i s lištou akcí v černé barvě. Nejvíce této změny využijí majitelé hodinek s OLED panely, kde černá nespotřebovává energii. Nyní byla oznámena verze 2.9, jež přináší drobná vylepšení.

Uživatelé si budou moci po aktualizaci všimnout, že na ciferníku hodinek se objeví nová ikona/značka. Jedná se o indikátor nepřečtených notifikací. Doposud je totiž nutné použít gesto pro zjištění, jestli je nějaké oznámení v pořadí. Nově budou uživatelé vědět už jen na pohled ciferníku, jestli na ně něco nečeká.

V základu se objeví malá značka v dolní části displeje. Vývojáři ale budou moci přesunout toto oznámení o nepřečtených notifikacích do horní části nebo kamkoliv jinam. Taktéž budou moci zvolit vhodnější barvy, přičemž je k dispozici i počítadlo notifikací.

Další změny jsou určeny pro vývojáře, kteří nebudou muset v některých případech vytvářet vlastní řešení. Dle Googlu můžeme v dohledné době očekávat další novinky.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Novák

26. 1. 2018, 19:57

Tak hodne lidi nema jeste dostupnou verzi 2.8 a uz je 2.9. Ale stejne neverim, ze to AW nejak pomuze, protoze pokud Google neinicializuje vyvoj noveho usporneho SoC, tak jsou AW mrtve, protoze pouzivane SoC uz jsou pekne vousate a to i u novych modelu hodinek.

Petr Hošek

25. 1. 2018, 21:53

Android wear, Tak dlouho bez aktualizací a teď snad bude vycházet každý měsíc,a tou ikonkou notifikaci se inspirovali kde? Že by u Tizenu???

Přemysl Vaculík

VIP 26. 1. 2018, 4:46

Spíše se jedná o funkci, která pochází z běžného Androidu, kde je dostupná konkrétně u aplikací.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat