reklama

Dell představil bezdrátový mobilní systém Mobile Connect s podporou iOS a Android

Dell představil bezdrátový mobilní systém Mobile Connect s podporou iOS a Android
2018-01-12T06:45:21+01:00
• 12. 1. 2018
2

Společnost Dell spolu s uvedením širokého sortimentu herních notebooků, kancelářských notebooků a stolních počítačů představila také nový bezdrátový mobilní systém v podobě Mobile Connect. V praxi se jedná o speciální software pro integraci Dell PC, který bude již v tomto roce předinstalován ve všech nových počítačů XPS, Inspiron, Alienware a Vostro.

Tento software umoĹľnĂ­ uĹľivatelĹŻm volat, odesĂ­lat SMS zprávy, pĹ™ijĂ­mat oznámenĂ­ a dokonce plnÄ› zrcadlit smartphony s operaÄŤnĂ­m systĂ©mem Android. NÄ›kterĂ© funkce jsou však omezeny pouze pro telefony s logem nakousnutĂ©ho jablka, mezi tyto funkce patří – zobrazenĂ­ a odpověď na příchozĂ­ hovory a zprávy. Na druhou stranu upozornÄ›nĂ­ z jinĂ˝ch aplikacĂ­, jako je například Facebook a Whatsapp, je omezeno pouze pro systĂ©m Android. Mobile Connect využívá ke svĂ© ÄŤinnosti technologii Wi-Fi a Bluetooth. DĂ­ky tomu pak mĹŻĹľete ovládat svĹŻj mobilnĂ­ telefon skrze notebook.

Mobile Connect s podporou iOS 10 a Android 5.0

Uživatelé si také upozornění z aplikací budou moci sami nastavit. V praxi to znamená, že sám uživatel si zvolí, z jakých konkrétních aplikací chce přijímat oznámení, a to v rámci počítače. Společnost Dell mimo jiné prohlásila, že připojení je zabezpečené pomocí bodového spojení, nikdy tak neprochází internetovými a Wi-Fi směrovači.

Integrovaný bezdrátový mobilní software Mobile Connect bude k dispozici na nových počítačích Dell XPS, Inspiron, Vostro a Alienware, a to od ledna tohoto roku. Mezi podporované systémy patří iOS 10 a vyšší, a Android ve verzi 5.0 a novější.

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

A ještÄ› komentář, na Androidu odpověď na SMS i volánĂ­ funguje korektnÄ›, vÄŤetnÄ› pĹ™ijetĂ­ hovoru na poÄŤĂ­taÄŤi… ObecnÄ› jde říct, Ĺľe na Androidu funguje vše korektnÄ›, zatĂ­mco na iOS nejede zrcadlenĂ­ a pro odeslánĂ­ SMS musĂ­ bĂ˝t telefon odemknutĂ˝

Pokud máte notebook nainstalovaný načisto (ne tedy verzi od výroby) musíte provést úpravu registrů aby MS Store detekoval notebook jako kompatibilní, více na blog.kepak.eu :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim