reklama

Apple kupuje službu Buddybuild sloužící pro vývoj aplikací

Apple kupuje službu Buddybuild sloužící pro vývoj aplikací
2018-01-07T09:00:55+01:00
• 7. 1. 2018

Světoznámá společnost pod vedením Tima Cooka se svým vývojářům snaží dopřát co největší komfort ve vývoji aplikací, což potvrzuje nynější koupí Buddybuildu.  Tato služba slouží pro aplikace založené na platformě Vancouver, která je primárně  zaměřena na kontinuální integraci a ladění. Byla založena v roce 2015 bývalými zaměstnanci Amazonu Dennisem Pilarinosem a Christopherem Stottem.

Zjednodušeně řečeno, vývojářskému týmu tím usnadnil pracovní postup tvorby svých aplikací, které následně putují na světlo světa prostřednictvím GitHubu, BitBucketu či GitLabu.

Koupě této služby je oficiální a byla sdělena mimo informování různých stránek také prostřednictvím příspěvku na blogu Applu. V rámci akvizice – spojení Applu s touto službou – bude Buddybuild zařazen do takzvaného „Xcode“, tedy sady vývojových nástrojů pro iOS, macOS, watchOS a tvOS, avšak nebyla poskytnuta žádná časová osa, kdy k tomu má dojít.

Buddybuild již nenajde své klienty přes oficiální stránku

Stávající zákazníci a uživatelé Buddybuildu si tímto mohou říkat, jak se k této službě nyní dostanou. Vše firmy zařídily tak, že služba bude nadále k dispozici jako samostatná služba na stránce Buddybuild. Avšak pouze stávajícím klientům a uživatelům. Noví zákazníci již nebudou tímto dnem (3. 1. 2018) přijati přes tento portál.

Konec podpory pro Android?

Tato dohoda však znamená ukončení vývoje aplikací na platformě Buddybuild pro operační systém Android. Systém od Googlu totiž také vývoj aplikací na této platformě provozuje. Podobně tomu tak bylo, když Apple ukončil kompatibilitu s Androidem po získání TestFlight, což také narušilo ekosystém Googlu.

Inu pro Apple tato koupě každopádně znamená, že pro společnost služba přinese další metody testování a ladění aplikací. Nově bude také probíhat zavádění mobilních aplikací prostřednictvím vlastního kanálu. Celá tato záležitost bude mít ve finále dopad na samotné aplikace, které budou nově jednodušší než kdy dříve.

Aplikace ve znamení příjmů

Apple, ač má větší podíl trhu z hlediska prodaných iPhonů oproti zařízením s androidem, tak android na druhou stranu vede s počtem stažených aplikací na tuto platformu. Toto zajistilo Googlu vyšší výnosy i přes větší prodejnost zařízení ze strany Applu. Ve třetím čtvrtletí podíl Googlu činil 17 miliard amerických dolarů, u Applu podíl činil 11 miliard amerických dolarů. Tyto výsledky byly vygenerovány z aplikací v celosvětovém měřítku mimo Čínu. Tímto jsem chtěl pouze poukázat na to, že primárně aplikace stojí právě za příjmy daných společností. Není tedy divu, že Apple investuje také do lepšího způsobu tvorby aplikací.

Buddybuild má na svém portfoliu klientů komunikační službu Slack, Mozillu, Reddit, SoundCLoud a mnoho dalších, a zda tento krok pro Apple bude přínosem, to se již nechme překvapit.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim