reklama

Apple by měl zavést lepší rodičovskou kontrolu iPhonů, hlásají dva investoři

Apple by měl zavést lepší rodičovskou kontrolu iPhonů, hlásají dva investoři
2018-01-09T14:34:30+01:00
• 9. 1. 2018

Male toddler playing with mobile phone

Hlavním cílem většiny společností je vytváření zisku, k čemuž jsou tlačení i samotnými akcionáři. Pakliže se firmě nedaří, dochází k významným změnám. I v případech, kdy je vše v pořádku, vytvářejí akcionáři tlak na vyšší zisky. Nyní zde máme ale trochu jiné snažení v případě dvou významných akcionářů společnosti Apple.

V tomto případe jde o akcionáře Jana Partners LLC a California State Teachers’ Retirement System, kteří kontrolují akcie v hodnotě 2 miliard dolarů společnosti Apple. Chtějí po výrobci iPhonů, aby začal vyvíjet softwarové řešení, které by omezilo čas používání mobilních telefonů samotnými dětmi. Respektive je zde tlak, aby nový software dal rodičům více možností kontrolovat, kolik jejich potomci stráví času s iPhonem.

Vyzývají Apple prostřednictvím otevřeného dopisu, kde se opírají o nejrůznější studie, v kterých se uvádí negativní vliv na vývoj a chování dětí. V některých případech jde dokonce o sebevraždy. I proto chtějí tito akcionáři, aby se Apple soustředil i na budoucí generace a ne jen na zisk a růst společnosti.

Rodičovský dohled na iPhonech

Systém iOS již obsahuje funkce nabízející omezení používání systému – vše je obsaženo v rámci rodičovského dohledu. Více se o této součásti můžete dočíst na stránkách Applu.

Nyní je tedy na Applu, jak zareaguje a jestli vůbec nabídne nějaká dodatečná řešení. Možná výsledkem bude vzdálená správa iPhonů, díky čemuž budou moci rodiče řídit určitým způsobem iPhony svých dětí.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim