reklama

Aplikace MX Player zřejmě získá nového majitele

Aplikace MX Player zřejmě získá nového majitele
2018-01-26T07:29:16+02:00
• 26. 1. 2018

Na mobilní platformě Android najdeme mnoho aplikací pro přehrávání videí, ale mezi ty nejznámější patří pravděpodobně MX Player. Disponuje jednoduchým systémem ovládání přehrávání, kde se využívají spíše gesta. Navíc podporuje titulky, hardwarovou akceleraci, nativní vyhledávání nových videí v zařízení.

Aplikace nabízí dostatek dobrých funkcí, o čemž svědčí i úspěch MX Player. Například verze zdarma dosáhla na počet instalací v rozmezí 100 až 500 miliónů. Placená verze na tom není tak dobře, ale minimálně si ji nainstalovalo (koupilo) 500 000 uživatelů. Nyní se ale dozvídáme, že pravděpodobně MX Player změní majitele.

Doposud za vývojem stálo vývojářské studio J2 Interactive z Jižní Koreje a novým majitelem by se měla stát indická společnost Times Internet. Zatím se sice nejedná o oficiální informaci, ale údajně tento obchod přijde na 200 miliónů dolarů, což je v přepočtu přibližně 4,1 miliardy korun při současném kurzu.

Times Internet chce pravděpodobně začlenit MX Player do své strategie v oblasti streamování. Zatím si musíme počkat, co tento obchod přinese, pakliže se potvrdí. Snad nedojde k obvyklému scénáři při podobných obchodech, kdy většinou došlo na zrušení aplikace a začlenění technologie do jiného produktu. Jakmile se dozvíme podrobnější informace, aktualizujeme článek.

logo-app MX Player J2 Interactive Zdarma ANDROID logo-app MX Player Pro J2 Interactive Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat