reklama

Obchod Play ukáže předplatné a nabídne uvolnění místa

Obchod Play ukáže předplatné a nabídne uvolnění místa
2018-01-26T06:59:38+02:00
• 26. 1. 2018

Za poslední dobu Obchod Play prošel několika změnami, které byly zaměřeny spíše na design, případně došlo k mírné úpravě napomáhající s výběrem toho, co chceme instalovat. Nyní se testují dvě novinky, přičemž v jednom případě se jedná o přemístění pro lepší přehled.

Když dochází místo

Google před třemi lety přidal možnost uvolnění místa do aplikace Fotky. Funkce v podstatě nabízí vymazání snímků, které již byly zálohovány na servery stejnojmenné služby. Nyní testuje obdobnou funkci v Obchodě Play, která se aktivuje v případě, když v zařízení dochází místo.

Přímo v sekci Moje aplikace a hry se zobrazí upozornění, že vám dochází volný prostor v mobilu či tabletu. Zároveň se nabízí možnost uvolnění místa. Obchod Play v podstatě nabídne možnost odinstalování aplikací, které zabírají nejvíce prostoru. V tomto případě nenabízí jednoduše ty největší k odstranění, ale jsou vybrány ty, které používáte nejméně a jsou datově objemnější. V seznamu lze označit více položek a následně je nechat odinstalovat. Zatím se tato novinka testuje, ale je vysoce pravděpodobné, že se brzy objeví u všech uživatelů.

Lepší přístup k předplatnému

Druhá novinka, která prochází testováním, je lepší přístup k předplatnému. Nově by se měla objevit položka v menu, skrze kterou byste si mohli zobrazit všechny položky, u kterých měsíčně nebo ročně předplácíte nějakou službu.

Doposud jste si mohli nainstalovat aplikaci třetí strany s obdobnou funkcionalitou, nebo jít do Obchodu Play > Účet > Předplatné. V obou případech se nejedná o nejpohodlnější cestu, takže přemístění se nabízí jako logické řešení. Uvidíme, kdy se této novinky dočkáme.

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat