Apple vévodil 3. kvartálu v tržbách a prodejních číslech

Apple vévodil 3. kvartálu v tržbách a prodejních číslech
2017-12-05T15:00:03+02:00
• 5. 12. 2017

Analytici ze známé společnosti Strategy Analytics dali dohromady důležitá čísla týkající se nejen prodejnosti chytrých telefonů za 3. čtvrtletí (červenec až září) tohoto roku. Aktuální tisková zpráva přibližuje čísla jen dvou největších výrobců, u kterých opět bylo dosaženo vynikajících výsledků. V samotném úvodu lze říct, že kde jihokorejský Samsung vévodil, tam firma Apple strádala a potom zase naopak v jiném měřítku.

Největší podíl na provozním zisku a také v tržbách v rámci celého segmentu trhu měla společnost Apple, zatímco nejvíce zařízení dodal konkurenční Samsung. Z pohledu provozního zisku byl první Apple s 69,9% podílem, jimž hlavně napomohl model iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Za ním se umístil Samsung s 21,8% podílem. Podobného čísla Samsung dosáhl u dodaných zařízení, kdy se podílel 21,2 % z celkového podílu.

Druhý Apple v dodávkách měl „pouze“ 11,9% podíl a údajně to zapříčinilo čekání uživatelů na iPhone X. Posledním sledovaným kritériem byly příjmy. První místo získal Apple s 32% podílem a druhý Samsung měl 23,1% podíl. Podle analytiků nejde o nic zvláštního, protože Apple má tradičně nejsilnější období ve třetím a čtvrtém čtvrtletí během zahájení prodeje nových iPhonů. Závěrem se nechme překvapit, zda dojde k potvrzení tohoto pravidla i letos.

Zdroj: english.yonhapnews.co.kr

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat