reklama

Facebook se daří, dokazují to zisky za Q3 2017

Facebook se daří, dokazují to zisky za Q3 2017
2017-11-03T22:04:30+01:00
• 4. 11. 2017

Americká sociální síť Facebook se stále nachází uprostřed svého slyšení ve Výboru pro zpravodajskou službu, jež se týká ruského volebního zásahu. Politickou reklamu zadávanou z Ruska, která měla před prezidentskými volbami v USA rozdělit americkou společnost, mohlo na Facebooku zhlédnout 126 milionů Američanů.

To je ovšem zcela jiné téma. Pro Facebook je nyní důležité další období, které, jak se zdá, zvládl bez úhon. Společnost Facebook oznámila zisky za třetí čtvrtletí roku 2017, navazuje tak na předchozí úspěšné období. Sociální síť získala celkové příjmy ve výši 10,3 mld. amerických dolarů (49 % meziroční růst) a skončila s čistým ziskem 4,7 miliardy (79 % meziroční růst)

Oproti stejnému období loňského roku si lehce polepšil. V té době totiž Facebook vydělal 9,84 mld. amerických dolarů. Růst příjmu byl meziročně vyšší o 47 % ve srovnání s 59 % ve třetím čtvrtletí roku 2016.

Téměř veškeré příjmy pochází z reklamy, přesněji 10,1 mld. amerických dolarů. Podle veškerých informací k těmto číslům dopomáhají i přímé platby za služby či produkty (200 milionů dolarů). Facebook mimo jiné prohlásil, že 88 % příjmů pochází z mobilních telefonů, před rokem tomu bylo o 4 % méně.

Facebook každým obdobím roste

Facebook však roste i z pohledu aktivity. Společnost má aktuálně 2,06 mld. aktivních uživatelů, což je o 3,19 % více než v předchozím čtvrtletí. Tito uživatelé se alespoň jednou za měsíc na svůj facebookový účet přihlásí. Co se týká denní aktivity, pak si Facebook taktéž polepšil – 1,37 mld. denně aktivních uživatelů (meziroční nárůst o 3,8 %). Suma sumárum si v obou případech firma polepšila o 16 %, což je více než v loňském roce.

David Wehner, finanční ředitel společnosti Facebook, v jednom z rozhovorů přiznal, že firma byla nucena využít zcela nové metody týkající se odhadu duplicitních účtů. Ještě před několika týdny firma odhadovala, že duplicitních účtů existuje pouhých 6 %. Nicméně, podle zcela nových analýz tomu nakonec bude 10 %. Co se falešných účtů týká, jedná se pouze o 2-3 %. Falešné účty jsou takové profily, které posílají spam či jinak porušují licenční podmínky.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim