reklama

iPhone X pod drobnohledem – má dvě baterie

iPhone X pod drobnohledem – má dvě baterie
2017-11-15T16:48:40+01:00
• 3. 11. 2017
3

Konečně Apple začal rozesílat první kusy nového iPhonu X, který přichází se zcela novým designem oproti tradičním iPhonům. Kromě viditelné změny na přední straně zařízení došlo i k přeuspořádání vnitřního rozložení součástek, jak zjistili na webu iFixit.

Asi největší změnou prošla baterie. Výrobci standardně zakomponovávají jednu, ale Apple se rozhodl, že kvůli rozložení součástek použije dvě baterie. Ty dávají kombinovanou kapacitu 2716 mAh. Baterie jsou umístěny ve tvaru písmene L.

Kromě tohoto zvláštního rozložení se podařilo zjistit, že základní deska s veškerou logikou dosahuje pouze na 70 % velikosti té z iPhonu 8 Plus. Díky tomu vzniklo více místa pro baterie a jiné komponenty.

desky z iPhonu 8 Plus a iPhonu X

Samotná základní deska se skládá ze dvou, které jsou složené do jedné. Při rozložení by byla velikost desky o 35 % větší než u iPhonu 8 Plus. Pokud se chcete podívat na úplné rozebrání nového iPhonu X, navštivte stránky iFixit.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

„Pakliže…“, …..“Pakliže….“, autorovi se to slovo nějak líbí.
Čtenář pak ví, že nedával moc pozor na hodinách češtiny už na základní škole.

Přemysl Vaculík

VIP 3. 11. 2017, 14:12

Díky, upraveno.

Vojtěch Šebesta

7. 11. 2017, 2:28

Proč tady na dotekomanii jsou komentáře jen jednoho typu – kritika co autor článku pokazil. Přijde mi to škoda..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim