reklama

Nové iPhony podporují také rychlé nabíjení

Nové iPhony podporují také rychlé nabíjení
2017-09-13T13:36:24+01:00
• 13. 9. 2017
2

Včera v podvečer jsme se dočkali představení zcela nového iPhonu X a krom toho také evoluční dvojice iPhone 8 a 8 Plus. Všechny tyto modely podporují bezdrátové nabíjení standardu Qi. To nám Apple během keynote znamenitě připomínal. Co ale již zapomněl zmínit, je podpora rychlého drátového nabíjení podobně jako u konkurence.

Nové iPhony jsou schopny doplnit polovinu baterie již za 30 minut. To je o dost lepší skóre než u loňských modelů, kde například u modelu Plus trvalo nabití poloviny baterie přes hodinu. Jak dlouho bude trvat nabití na 80 procent či na plnou kapacitu zatím nevíme.

Rychlé nabíjení u Applu má ale menší háček. V balení totiž dostanete klasický adaptér do zásuvky, který rychlé nabíjení nepodporuje. K funkčnosti bude třeba USB-C adaptér do zásuvky a tím pádem také USB-C Lighting kabel. Klasický USB adaptér totiž podporuje maximálně 10W, přičemž fast-charging u iPhonů bude vyžadovat zhruba 18W. Pokud tak budete chtít rychle nabíjet, připravte si přibližně další dva tisíce korun.

Zdroj: bgr.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

wil hermes

19. 9. 2017, 6:15
Android aplikace

umím si představit, že to může pomoct. jen tuším, že když to Apple zamlčel, není to oficiálně podporováno a pokud na používání rychlého nabíjení přijdou, může nastat problém s reklamaci

Jaroslav Janoušek

13. 9. 2017, 14:50
Android aplikace

A to se vyplatí ????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim