Nové iPhony podporují také rychlé nabíjení

Nové iPhony podporují také rychlé nabíjení 2017-9-13

Včera v podvečer jsme se dočkali představení zcela nového iPhonu X a krom toho také evoluční dvojice iPhone 8 a 8 Plus. Všechny tyto modely podporují bezdrátové nabíjení standardu Qi. To nám Apple během keynote znamenitě připomínal. Co ale již zapomněl zmínit, je podpora rychlého drátového nabíjení podobně jako u konkurence.

Nové iPhony jsou schopny doplnit polovinu baterie již za 30 minut. To je o dost lepší skóre než u loňských modelů, kde například u modelu Plus trvalo nabití poloviny baterie přes hodinu. Jak dlouho bude trvat nabití na 80 procent či na plnou kapacitu zatím nevíme.

Rychlé nabíjení u Applu má ale menší háček. V balení totiž dostanete klasický adaptér do zásuvky, který rychlé nabíjení nepodporuje. K funkčnosti bude třeba USB-C adaptér do zásuvky a tím pádem také USB-C Lighting kabel. Klasický USB adaptér totiž podporuje maximálně 10W, přičemž fast-charging u iPhonů bude vyžadovat zhruba 18W. Pokud tak budete chtít rychle nabíjet, připravte si přibližně další dva tisíce korun.

zdrojbgr.com
KategorieČlánkyiOS
Miroslav Růžička

Senior Editor Dotekománie, moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií.

wil hermesKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

19. 9. 2017, 6:15:57
reply

umím si představit, že to může pomoct. jen tuším, že když to Apple zamlčel, není to oficiálně podporováno a pokud na používání rychlého nabíjení přijdou, může nastat problém s reklamaci

Jaroslav JanoušekKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

13. 9. 2017, 14:50:01
reply

A to se vyplatí ????