Nové iPhony podporují také rychlé nabíjení

Nové iPhony podporují také rychlé nabíjení 2017-9-13

Včera v podvečer jsme se dočkali představení zcela nového iPhonu X a krom toho také evoluční dvojice iPhone 8 a 8 Plus. Všechny tyto modely podporují bezdrátové nabíjení standardu Qi. To nám Apple během keynote znamenitě připomínal. Co ale již zapomněl zmínit, je podpora rychlého drátového nabíjení podobně jako u konkurence.

Nové iPhony jsou schopny doplnit polovinu baterie již za 30 minut. To je o dost lepší skóre než u loňských modelů, kde například u modelu Plus trvalo nabití poloviny baterie přes hodinu. Jak dlouho bude trvat nabití na 80 procent či na plnou kapacitu zatím nevíme.

Rychlé nabíjení u Applu má ale menší háček. V balení totiž dostanete klasický adaptér do zásuvky, který rychlé nabíjení nepodporuje. K funkčnosti bude třeba USB-C adaptér do zásuvky a tím pádem také USB-C Lighting kabel. Klasický USB adaptér totiž podporuje maximálně 10W, přičemž fast-charging u iPhonů bude vyžadovat zhruba 18W. Pokud tak budete chtít rychle nabíjet, připravte si přibližně další dva tisíce korun.

zdrojbgr.com
KategorieČlánkyiOS
Miroslav Růžička

Student vysoké školy, tester, redaktor Dotekománie, moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií.

wil hermesKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

19. 9. 2017, 6:15:57
reply

umím si představit, že to může pomoct. jen tuším, že když to Apple zamlčel, není to oficiálně podporováno a pokud na používání rychlého nabíjení přijdou, může nastat problém s reklamaci

Jaroslav JanoušekKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

13. 9. 2017, 14:50:01
reply

A to se vyplatí ????