reklama

Znáte největší firmy z čínského Silicon Valley?

Znáte největší firmy z čínského Silicon Valley?
2017-08-20T10:30:05+01:00
• 20. 8. 2017

Když se řekne Silicon Valley, tak každému technologickému nadšenci se téměř okamžitě vybaví přezdívka pro část San Francisca ve Spojených státech, kde sídlí největší firmy na světě. Počínaje Applem přes Google až konče Facebookem. Nicméně i v Číně, přesněji v oblasti Zhongguancun (část Pekingu) mají stejnou základnu a sídlí zde nejdůležitější čínské společnosti, které se snaží konkurovat americkým gigantům.

WeChat (Tencent)

Tencent Holdings vlastnící sociální síť WeChat je největší čínskou alternativou Facebooku, která nabízí téměř totožné služby. Čínský WeChat aktuálně s aktivními 328 miliony uživatelů vznikl v roce 2011, nyní je nejsilnějším hráčem v odvětví mobilních plateb a ty jsou implementovány i do samotné sítě. V letošním roce hodlají vstoupit na trh s virtuální realitou, online hrami nebo streamováním hudby či videí.

Huawei

Společnost Huawei není potřeba ani nijak hlouběji představovat. V prvním čtvrtletí 2017 prodaly 34,6 milionů zařízení (10% celosvětový podíl), což není daleko od 50,7 milionů zařízení od Applu (14,7% podíl). Čínský Huawei údajně sdílí podobnou politiku při vývoji jako Apple. Po vzoru pracují na vlastních procesorech Kirin, nadstavbě Emotion UI a lepším fotografickém senzoru společně s Leicou.

Baidu

Zatímco Google má čím dál menší prostor na čínském trhu, tak toho od ledna roku 2000 využívá Baidu, které se pyšní zhruba 80% návštěvností v Číně. Do jejich portfolia ještě patří například služby Baidu Music s více než 150 miliony uživatelů, a to je více než u Google Play Music. Momentálně ve velkém investují do umělé inteligence, překladatelských služeb, mapových podkladů nebo vzdáleného úložiště.

Alibaba

Značka Amazon nemá ve Spojených státech velmi silné postavení jen jako internetový obchod. To samé platí pro čínskou Alibabu, která dokonce byla v roce 2016 označena za největšího prodejce na světě a prodává daleko více než Amazon nebo eBay. Dále pod značku Alibaba spadá mobilní služba AliPay, obchod Tmall jakožto největší čínský maloobchodní eshop, Taobao (alternativa eBay), obchod Alibaba zaměřený na podnikatele, Aliyun App Store s aplikacemi (alternativa zakázaného Google Play) z platformy YunOS, cloudobá služba Aliyun (alternativa Amazon Web Services) či Kanbox (alternativa Dropboxu).

Didi Chuxing

Fenomén levnějšího cestování po městech dorazil také do Číny, když služba Didi Chuxing zahájila velkou expanzi ve spolupráci s menšími firmami. K tomu v roce 2016 zakoupili Uber China za 35 milionů dolarů, takže mají postavený relativně konkurenceschopný model. V současné době Didi Chuxing působí ve 400 městech a službu uživatelé využívají denně k 20 milionům jízd. Ve srovnání si Didi Chuxing nevede špatně, když byl oceněn 28 miliardami dolarů. Celosvětový Uber byl ohodnocen 70 miliardami dolarů.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim