reklama

iOS 11 nabídne novou funkci Emergency SOS

iOS 11 nabídne novou funkci Emergency SOS
2017-08-20T11:00:25+01:00
• 20. 8. 2017

Apple se podle všeho snaží do nové verze iOS 11 implementovat možnost deaktivace Touch ID. Nová funkce by měla být aktivována stiskem tlačítka pro vypnutí či zapnutí displeje. Pokud uživatel tlačítko stiskne pětkrát za sebou, deaktivuje se tím funkce Touch ID. Znamená to tedy, že pro přístup do systému bude zapotřebí zadat klasické heslo.

Nová funkce byla nejdříve odhalena na sociální síti Twitter, kde anonymní uživatel přidal několik informací týkající se nové bety iOS 11. Podle něj se Apple pokouší implementovat zcela novou úroveň zabezpečení. Funkci společnost pojmenovala jako Emergency SOS.

Emergency SOS lze aktivovat velmi jednoduše. Uživatel musí pětkrát za sebou stisknout vypínací tlačítko. Po posledním stisku se na displeji objeví nabídka pro vypnutí telefonu, volání na tísňovou linku, či dokonce zobrazení zdravotního ID. Pokud však uživatel klikne na spodní tlačítko „Zrušit“, operační systém automaticky deaktivuje možnost používat Touch ID. Jediný způsob, jak telefon opět odemknout, je zadat číselný kód.

Apple již několik let klade hlavní důraz na soukromí svých uživatelů, i když to někdy může být v rozporu se zákonem. V minulosti se s technologickou soudilo FBI, neboť Apple odmítl vytvořit zadní vrátka pro iOS, čímž by bylo prolomeno bezpečnostní opatření.

Zdroje: macrumors.com, technobuffalo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim