reklama

Google rozšiřuje ochranu Play Protect

Google rozšiřuje ochranu Play Protect
2017-08-10T09:17:09+01:00
• 10. 8. 2017

Google začal myslet na ochranu uživatelů před škodlivými aplikacemi již před pěti lety. Byl si vědom toho, že uživatelé instalují APK balíčky pocházející mimo Obchod Play, a proto vytvořil službu Verify Apps. Ta se poprvé objevila v roce 2012 a půl roku na to došlo k masivnímu rozšíření.

Na vývojářské konferenci IO jsme se dozvěděli, že se tato služba přejmenovává na Play Protect a kromě této drobné změny došlo i na pár grafických úprav. Samozřejmě i systém odhalování škodlivých aplikací prošel změnou. U většiny zařízení je tento systém zapnutý, aniž by o tom věděl majitel. V podstatě neustále hlídá, jestli se v třeba v mobilu nenachází škodlivá aplikace – je to vlastně nativní antivir.

Nyní Google rozšiřuje možnosti Play Protect, což lze poznat v Obchodě Play. Právě v této aplikaci nyní můžete najít v bočním menu položku, přes kterou se dostanete na kartu Play Protect. Ta byla přístupná jen skrze nastavení smartphonu.

Kromě této novinky najdete informaci o zabezpečení svého smartphonu také na kartě Moje aplikace a hry > Aktualizace. Zde vidíte, kdy byla naposledy provedena kontrola, případně ji můžete spustit sami.

Google rozšiřuje novinku postupně, a proto se ještě nemusí objevit na vašem smartphonu nebo tabletu. Stačí vyčkat, až Google vypustí další vlnu aktualizací.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim