reklama

Zabezpečení z Androidu 4.2 je nyní k dispozici pro všechny

Zabezpečení z Androidu 4.2 je nyní k dispozici pro všechny
2013-07-29T06:37:43+01:00
• 29. 7. 2013
6

Ke konci minulého roku jsme vás informovali o novém zabezpečení v Androidu 4.2. V podstatě se jedná o bezpečnostní skener, který kontroluje aplikace, které instalujete z neznámých zdrojů. Právě zde se objevuje největší množství malwaru a škodlivých aplikací. Jednalo se o velký posun vpřed v bezpečnosti systému, ale byl zde problém. Této novinky se dočkali jen majitelé novějšího systému a zbytek uživatelů se muselo spolehnout na svůj zdraví rozum nebo na aplikace určené pro ochranu systému.

Nyní máme pro vás skvělou zprávu. Google vyjmul tuto ochranu z nového Androidu 4.3 a přesunul ji do Google Play Sevices. Možná se to zdá jako malá změna, ale díky tomu bude moci aktualizovat zabezpečení bez nutnosti novou verzi systému. Navíc je ochrana v podstatě dostupná skrze obchod Play pro větší množství zařízení, přičemž se dočkají i majitelé Androidů 2.3 a vyšší. Díky této malé změně Google rozšiřuje bezpečnost systému, přičemž tímto krokem dává na vědomí, že majitelé starších zařízení mu nejsou ukradeni.

Navíc se nějak opomnělo a v podstatě nebylo ani nijak více zmíněno, že nový systém Android 4.3 má nyní vyšší zabezpečení. Získal totiž podporu SELinux – Security-Enhanced Linux. Tato novinka zvyšuje zabezpečení a jedná se v podstatě o uplatňování politiky řízeného přístupu. Díky SELinux se dají lépe kontrolovat data aplikací a systémové protokoly. Zřejmě je zde také souvislost s experimentální funkcí App Ops.

Zdroj: blogs.computerworld.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Václav Smažený

29. 7. 2013, 14:37

No na Nexus S i na Galaxy Nexusu mi to naskočilo už někdy po keynote v květnu.

Karel Havlas

29. 7. 2013, 7:52

Mám galaxy note 2 s androidem 4.1.2. a nějakou základní kontrolu aplikací mi to už delší dobu nabízí, ale v marketu , žádnou extra aplikaci nevidím.

Přemysl Vaculík

VIP 29. 7. 2013, 7:53

Nejedná se o samostatnou aplikaci. Je to součástí aplikace a služby Google Play Services.

Karel Havlas

29. 7. 2013, 7:58

v tomto případě už mi to funguje už delší dobu, dalo by se říct od příchodu androidu 4.1.2

Přemysl Vaculík

VIP 29. 7. 2013, 8:00

Zde se ale jedná o kontrolu u aplikací instalovaných mimo obchod Play.

Jan Gruncl

29. 7. 2013, 9:44

Ja souhlasim s Karlem Havlasem. Na Androidech nizsich nez 4.2 vidam tu moznost overene instalace pres Play Services uz hodne dlouho. Spustili to snad primo s launchem Androidu 4.2.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim