reklama

Android 4.2 a ochrana před škodlivými aplikacemi

Android 4.2 a ochrana před škodlivými aplikacemi
2012-11-15T11:57:08+01:00
• 15. 11. 2012
2

Google se začíná snažit chránit majitele smartphonů a tabletů před škodlivými aplikacemi. Jestli se mu podaří uspět, to nevíme. Nyní tu máme konečně bližší informace, které napovídají tomu, že nový Android 4.2 je bezpečnější.

Možná to je i na škodu, že nový typ ochrany je dostupný až v nejvyšší verzi, ale pojďme se na něj podívat. Pokud vlastníte zařízení s Androidem 4.2 Jelly Bean, najdete v nastavení novou položku, která by vás měla ochránit. Nabízí verifikaci aplikací, a tím ochranu uživatelů. Stačí zajít do nastavení Androidu, následně do záložky Zabezpečení, kde naleznete položku Ověřovat aplikace.

Jedná se o zabudovaný skener, který bude pracovat především při instalaci aplikací do zařízení. Prozatím se jedná o novinku, která vám má znemožnit instalaci škodlivého softwaru. U některých typů vám dá na výběr a varuje vás. Jindy vám může zcela znemožnit instalaci.

Tuto ochranu zřejmě nejvíce využijete při instalaci aplikací z neznámého zdroje. Ihned po aktualizaci Nexusu 7 jsem zapnul tuto funkci a pokusil se nainstalovat nějaké APK. Skener se mě zeptal, jestli si přeji kontrolovat a dal jsem ano. Zřejmě jsem od této chvíle chráněný před zákeřnými aplikacemi.

Mohu říct, že skener je opravdu zapnutý a snaží se hlídat. Otázka je, jak rychle Google dokáže reagovat na nově vznikající malware.  Rozhodně si ceníme snažení, ale u některých uživatelů by mohla být agresivnější strategie, která by neumožňovala instalaci už jen podezřelé aplikace. Snad bude Google pokračovat v podobném duchu.

Zdroj: support.google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomáš Hubálek

15. 11. 2012, 13:51

Jsi si jistý, že to skenuje věci z Play Store? To přece nedává smysl, ty jsou předeskenovacné na serveru….

Přemysl Vaculík

VIP 15. 11. 2012, 13:59

Ok, možná jsem se do toho zamotal. Zkusím prostudovat a dopátrat víc informací. (větu jsem smazal)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim