reklama

Chrome – Google testuje adresnĂ­ řádek ve spodnĂ­ části displeje aktualizováno

Chrome – Google testuje adresnĂ­ řádek ve spodnĂ­ části displeje [aktualizováno]
2017-08-17T18:50:35+02:00
• 17. 8. 2017
4

Aktualizováno 17. 8.

U předchozích nestabilních verzí Chromu bylo možné aktivovat zobrazení adresního řádku ve spodní části displeje. Web AndroidPolice hlásí, že Google nyní tuto novinku zavádí u více uživatelů pouhým aktivováním ze strany serverů. To znamená, že zobrazování této novinky je nahodilé a nemusí se ukázat u každého uživatele.

Pakliže se novinka ukáže jako stabilní a vhodná pro běžné nasazení, můžeme se jí dočkat například u Chromu Beta 62. Pak by bylo docela pravděpodobné, že ještě před koncem roku bude adresní řádek ve spodní části displeje i ve stabilní verzi.

Původní článek 22. 3.

Nedávno jsme psali, Ĺľe ve verzi Chromu 57 byly vĂ˝raznÄ› vylepšeny „custom tabs„. NynĂ­ se dovĂ­dáme, Ĺľe ve verzi 59 pĹ™ijde další velká zmÄ›na v podobÄ› Chrome Home, která se zaÄŤala objevovat jiĹľ v říjnu. Nová funkce pĹ™inese zmÄ›nu prostĹ™edĂ­ prohlĂ­ĹľeÄŤe.

Novinka je zatím dostupná na alfa testovacím prohlížeči Chrome Canary verze 59, kde stačí zadat příkaz #enable-chrome-home a poté #ntp-google-g-in-omnibox enabled. Po zadání příkazů se uživateli ukáže přepracované prostředí, kde je hlavní změnou přesunutí adresního řádku na spodní část obrazovky.

Nad adresní řádkou se objevila malá ležatá čárka, která indukuje možnost vytažení adresního řádku nahoru. Po vytažení se ve spodní části objeví čtyři ikonky: domů, stažené soubory, záložky a historie prohlížení. V nově vytvořeném prostoru po vysunutí lišty se objeví ikonky navštěvovaných webů a poslední přidané záložky.

Když uživatel klikne na tlačítko home (domů), objevují se mu seznam webových příspěvků, který je vytvořen na základě jeho preferencí, vyhledávání a navštívených webů. Jde o obdobu Google Now karet, avšak v prohlížeči. U tlačítek, jako stažené, záložky a historie, je zřejmé, co se zde objevuje. Podobné přesunutí lišty na spodní část by se mělo objevit i u aplikace YouTube.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Karel ÄŚapka

Třiadvacetiletý absolvent žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o moderní technologie, sociální sítě a má rád focení. Vždy si najde chvilku na čtení a baví ho učit se novým věcem. Zajímají jej dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Petr Plášil

17. 8. 2017, 20:07
Android aplikace

To je dost, že je to napadlo. Ovládací prvky v horní části displeje jsou ergonomický nesmysl.

NastavenĂ­ je funkÄŤnĂ­ i ve stabilnĂ­ verzi 56

Game Rebell

22. 3. 2017, 10:55
Android aplikace

Adresní řádek ve spodní části displeje by se mohl hodit (obzvláště při ovládání jednou rukou)

Honza KopeckĂ˝

22. 3. 2017, 11:02
Android aplikace

To je fakt. Akorát si na to uživatelé asi nebudou chtít nic zvyknout.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim