reklama

Chrome 57 výrazně vylepšil Custom Tabs a webové aplikace APK

Chrome 57 výrazně vylepšil Custom Tabs a webové aplikace [APK]
2017-03-17T18:36:42+01:00
• 17. 3. 2017

Zatímco nová verze populárního prohlížeče Chrome byla na ostatní platformy vypuštěna již v průběhu tohoto týdne, Android se dočkal teprve dnes. Novinkami jsou například vylepšené možnosti nástroje Chrome Custom Tabs, nebo zcela nový pohled na notifikace jednotlivých webových stránek. Minoritních změn se pak dočkali zejména vývojáři.

Významná změna postihla weby, které byly přidány na domovskou plochu skrze funkci Přidat na plochu. Tyto webové aplikace se nyní znatelně osamostatnily, nově se totiž budou objevovat v samotném menu aplikací a budou disponovat vlastní sekcí Informace o aplikaci. Mimo jiné, upozornění na nový obsah dále nebudou zasílána přes prohlížeč Chrome. Vývojářský tým také ukázal novou Media Session API, jež bude šikovně pracovat s metadaty webových stránek (viz níže uvedený obrázek).

Chrome

Chrome ve verzi 57 konečně přinesl výraznější podporu Custom Tabs. Zatímco předchozí verze umožňovaly pouze základní funkce (např. sdílení, kopírování, plné otevření v Chromu…), ta nová zvládne stránky otevřené touto metodou přidat do záložek, stáhnout, otevřít v desktopové verzi a tak dále.

Rozhodně se tak jedná o nové funkce, kterých si uživatel všimne a využije je. Oficiální aktualizace na verzi 57 by měla brzy dorazit přes obchod Google Play, v opačném případě se můžete porozhlédnout na webu APKMirror.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenž odmala tíhne k fotografii, autům a technologiím obecně. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim