Remix OS končí

Remix OS končí
2017-07-18T08:35:19+02:00
• 18. 7. 2017
2

Čínská vývojářská společnost Jide se rozhodla ukončit svoji činnost v oblasti zaměřující se na operační systém pro spotřebitele. Kompletně mění směřování firmy. Jakým směrem se však společnost bude ubírat, není doposud známo. Ve svém prohlášení na Facebooku, na svých webových stránkách a na Kickstarteru to doposud neuvedla.

jide

Společnost přišla na trh v roce 2014 a do podvědomí se dostala v roce 2015, kdy začala na Kickstarteru vybírat peníze na své projekty. Světu se představili prvním výrobkem tabletem Remix Ultra Tablet, který kopíroval nový Microsoft Surface.

V prosinci jsme vás upozornili na mini počítač Remix Mini, který za skvělou cenu nabídl spoustu funkcí, avšak standardní desktopový počítač nahradit nedovedl. V březnu firma Jide přišla na trh s betou vlastního operačního systému postaveném na Androidu 5, který byl určen pro PC. V červenci téhož roku představili vlastní tablet Jide Remix Pro.

Během loňského a letošního roku zvládli aktualizovat Remix OS na verzi 3, která běží na Androidu 6 a navíc letos unikla i neoficiální alfa verze s číslem 4, která běží na Androidu 7. Dále představili vlastní PC/chytrou televizi/herní konzoli v jednom s názvem IO, na které opět vybírali peníze na Kickstarteru.

Částka byla sice úspěšně vybrána a chytrá zařízená se systémem postaveným na Androidu 7 sice byla (z části) vyrobena, avšak nebyla odeslána. Finální datum odeslání všem podporovatelům mělo být letos v květnu, bohužel se nového zařízení zákazníci nedočkali. Jide nyní slibuje vrácení veškerých peněz během srpna tohoto roku.

Remix taktéž vytvořil vlastní all-in-one PC ve spolupráci s firmou AOC a vzniklo tak zařízení AOC Mars poháněné právě Remixem OS. Taktéž spojily síly s Acerem a vytvořily notebook s tímto operačním systémem. A aby toho nebylo málo, taktéž zkonstruovali vlastní notebook. Bohužel AOC Mars, Acer a vlastní tablet od Jide se objevilo jen v Číně.

Jide ve svém prohlášení uvádí:

„Budeme zcela měnit náš přístup k Remix OS a končíme ve spotřebitelském prostoru. Výsledkem našeho rozhodnutí je ukončení veškerého vývoje našich již existujících produktů, jako je například Remix OS, či nový Remix IO a IO+.“

Máme však ještě naději, že očekávaná novinka v podobě Remix for Mobile, což je systém, který při připojení k monitoru udělá ze samotného monitoru počítač (stejně jako u Samsungu Galaxy S8 systém DeX), bude představen veřejnosti. Co však vedlo společnost Jide k tomuto razantnímu kroku není zřejmé, o finančních problémech není zmínka, byznys taktéž kompletně nekončí a jakým směrem se nyní společnost vydá, není vůbec zřejmé.

Zdroje: , androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Ján Valkovič

18. 7. 2017, 19:53

RemixOS bol zaujímavý a jedinečný tým, že ponúkal prostredie podobné Windows v Androide. Dnes to dokáže aj ChromeOS a pár mesiacov aj Galaxy S8/S8+ s DeX. A mal by to podporovať aj priamo Android, ak to dobre chápem zmieňuje to priamo API
https://developer.android.com/preview/api-overview.html#mds

Game Rebell

18. 7. 2017, 11:01

Remix OS jsem jednou zkoušel nabootovat z USB. Úhledný OS velmi podobný Chrome OS. Škoda..

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat