reklama

iPhone 8 by mohl být vybaven technologií pro rychlé nabíjení

iPhone 8 by mohl být vybaven technologií pro rychlé nabíjení
2017-07-01T09:15:13+01:00
• 1. 7. 2017

Před oficiálním představením nového iPhonu se vždy na internetu nacházejí fotografie, které podle všeho odhalují veškeré informace o nadcházející generaci. Většinou se však jedná o takzvané „fake news“, tedy falešné zprávy, jež zamotají hlavu nejednomu redaktorovi a fanouškovi společnosti Apple.

Nicméně, jediný mistr ve svém oboru, tedy zveřejňování informací o iPhonech, je analytik Ming-Chi Kuo z KGI. Jistě ho všichni moc dobře znáte, často jsme se o něm v našich článcích zmínili. A právě pan Kuo v průběhu tohoto roku prohlásil, že nový iPhone 8 nabídne 5,8palcový OLED displej a disponovat bude 10W nabíječkou. Apple se prý taktéž rozhodl nasadit technologickou novinku pod názvem USB-C. Nová nabíječka by prý měla mobilní telefon dobít mnohem rychleji.

Informaci mimo jiné uvedl také analytik Blayne Curtis, který ve výzkumné zprávě prohlásil, že takzvaný iPhone 8 bude disponovat 10W nabíječkou, konektorem USB-C a v neposlední řadě integrovaným čipem USB-C Power Delivery.

Curtis taktéž uvedl, že čipy typu USB-C Power Delivery budou zabudovány jak v novém iPhonu, tak také v 10W nabíječce. Dodavatelem této sestavy by se měla stát společnost Cypress Semiconductor. S největší pravděpodobností se bude jednat o stejné čipy (CYPD2104), jakými jsou vybaveny dnešní 10,5palcové iPady Pro.

„Věříme, že iPhone 8 bude vybaven novým čipem typu USB-C Poweb Delivery, o jehož výrobu a dodání se postará společnost Cypress Semiconductor. Tyto čipy se budou nacházet nejen v samotném telefonu, ale také v 10W nabíječce.“

Tak jako nový 10,5palcový a 12,9palcový iPad Pro, tak také iPhone 8 bude s největší pravděpodobností disponovat rychlým nabíjením, a to pomocí nového USB-C konektoru a 10W nabíječky.

Apple bude navíc nový kabel, pod názvem Lightning to USB-C, dodávat již v balení, a to místo tradičního kabelu Lightning to USB. Apple by se také mohl rozhoupat a do krabičky přidat adaptér USB-C to USB (samec).

Aktuální napájecí adaptér pro iPhone a 12W napájecí adaptér pro iPad, mají pomalejší porty USB-A. Vzhledem k tomu, že by mohl iPhone 8 nabízet 2 700 mAh baterii ve tvaru písmene L, bude rychlejší nabíjení jen vítaný doplňkem.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim