reklama

Samsung postaví první továrnu v USA

Samsung postaví první továrnu v USA
2017-06-20T14:00:38+02:00
• 20. 6. 2017
1

Zahraniční server The Korea Economic Daily získal od nejmenovaného zdroje informace týkající se nové výrobní strategie společnosti Samsung. Obrovská finanční investice zasáhne především Spojené státy, kam jihokorejský výrobce plánuje brzy výrazněji vstoupit. To možná nebude hrát příliš do karet konkurenčnímu Applu, ovšem Samsung by se mohl více zaměřit spíše na spotřebiče do domácnosti.

Až 300 milionů dolarů má stát výstavba prvního výrobního komplexu zaměřeného na výrobu spotřebičů v USA. Závod pravděpodobně postaví ve městě Blythewood, který spadá do Jižní Karoliny a dohoda může být podepsána v tomto měsíci s tím, že stavba bude dokončena nejpozději v roce 2019. Nicméně společnost Samsung v těchto končinách již působí, neboť vlastní továrnu v Mexiku, kde produkují spotřebiče pro americký trh.

Avšak změna ve vládě Spojených států a rovněž nástup nového prezidenta Donalda Trumpa mohla zapříčinit rychlejší spuštění celého procesu, protože USA vedou velké rozbroje s Mexikem a vyladění podmínek u Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA) jsou v nedohlednu. To dokazují vysoké daně u výrobků vyráběných na území Mexika a jejich následný dovoz do USA, což samozřejmě není výhodné pro Samsung.

Zdroj: nytimes.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Peter Pokštefl

20. 6. 2017, 14:04
Android aplikace

Super, hey, hey Trump is president U.S.A.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim