Samsung postaví první továrnu v USA

Samsung postaví první továrnu v USA
2017-06-20T14:00:38+02:00
• 20. 6. 2017
1

Zahraniční server The Korea Economic Daily získal od nejmenovaného zdroje informace týkající se nové výrobní strategie společnosti Samsung. Obrovská finanční investice zasáhne především Spojené státy, kam jihokorejský výrobce plánuje brzy výrazněji vstoupit. To možná nebude hrát příliš do karet konkurenčnímu Applu, ovšem Samsung by se mohl více zaměřit spíše na spotřebiče do domácnosti.

Až 300 milionů dolarů má stát výstavba prvního výrobního komplexu zaměřeného na výrobu spotřebičů v USA. Závod pravděpodobně postaví ve městě Blythewood, který spadá do Jižní Karoliny a dohoda může být podepsána v tomto měsíci s tím, že stavba bude dokončena nejpozději v roce 2019. Nicméně společnost Samsung v těchto končinách již působí, neboť vlastní továrnu v Mexiku, kde produkují spotřebiče pro americký trh.

Avšak změna ve vládě Spojených států a rovněž nástup nového prezidenta Donalda Trumpa mohla zapříčinit rychlejší spuštění celého procesu, protože USA vedou velké rozbroje s Mexikem a vyladění podmínek u Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA) jsou v nedohlednu. To dokazují vysoké daně u výrobků vyráběných na území Mexika a jejich následný dovoz do USA, což samozřejmě není výhodné pro Samsung.

Zdroj: nytimes.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Peter Pokštefl

20. 6. 2017, 14:04

Super, hey, hey Trump is president U.S.A.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat