reklama

GObyLIVI – chytrý tachometr na kolo nebo skútr

GObyLIVI – chytrý tachometr na kolo nebo skútr
2017-06-20T11:50:12+02:00
• 20. 6. 2017

Společnost LIVI Technology AB původem ze Švédska odstartovala crowdfundingovou kampaň na chytré příslušenství s názvem GObyLIVI určené k vašemu dvoukolovému vozítku. Může jít jak o motocykl, tak i o obyčejné kolo nebo koloběžku. Stačí jenom vlastnit chytrý telefon a pořídit si základní modul přes Kickstarter. Náročné uživatele určitě potěší možnost dokoupení dalších dvou prvků, díky kterým toho zvládne ještě více.

  

Existují doplňky GOHEADSET a GOHELMET, ale nás bude zajímat pouze nejdůležitější část, kterou se stává hlavní modul GOMINI komunikující se spárovaným zařízením. Modul je vybaven malou obrazovkou připojenou k řídítkům a ta umí zobrazit různá upozornění či funguje jako rychlý přístup k určitým funkcím. Krabička dokáže přijímat/odmítat hovory, vytočit číslo, navigovat a ovládat hudební přehrávač.

Doprovodná aplikace díky gyroskopu rozezná pády a případně může odeslat nouzové oznámení na předem definované kontakty. Jelikož je únava častou příčinou nehod, tak aplikace vás vyzve k přestávce. Ve vybraných ulicích dokonce lze hlídat rychlostní limit. Základní cena byla po přepočtu stanovena na přijatelných 67 dolarů (tj. cca 1 571 Kč bez daně), přičemž celý balíček pořídíte za 207 dolarů (tj. cca 4 852 Kč).

Zdroj: kickstarter.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim