reklama

Qualcomm uvedl nový Snapdragon Wear 1200

Qualcomm uvedl nový Snapdragon Wear 1200
2017-06-29T07:25:31+01:00
• 29. 6. 2017

V portfoliu společnosti Qualcomm se nově zabydluje nástupce procesoru Snapdragon Wear 1100, jehož budeme nacházet v zařízeních pod názvem Snapdragon Wear 1200. K oficiálnímu představení došlo během tiskové konference v Šanghaji, kde ke všemu byla uvedena žhavá novinka v podobě Snapdragonu 450. Americký producent pravděpodobně reaguje na rostoucí poptávku po zařízeních typu Internetu věcí.

Snapdragon Wear 1200 se má objevovat u základních wearables zařízení nebo jednoúčelových IoT zařízení jako jsou parkovací hodiny nebo u čerpacích stanic. Oproti původní generaci je velikostně téměř o polovinu menší a vybaven technologií podporující například datové LTE přenosy (LTE Cat. NB1) s minimální spotřebou elektrické energie. Přenosová rychlost by měla být v rozsahu 10 až 50 kb/s.

Určitě potěší podpora navigačních systémů GLONASS a Galileo, funkce Bluetooth, WiFi nebo Quick Charge z vlastní dílny. Čipová sada asi nebude zvládat nároky platformy Android Wear, takže ji spíš uvidíme jen ve fitness náramcích a hlavně v zařízení IoT, jejichž výrobci ocení kompaktnější rozměry a vylepšenou stránku konektivity. Nakonec společnost Qualcomm je připravena s expedicí prvních čipů k odběratelům.

Zdroj: qualcomm.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim