reklama

Qualcomm uvedl nový čipset Snapdragon Wear 1100

Qualcomm uvedl nový čipset Snapdragon Wear 1100
2016-06-02T07:30:11+02:00
• 2. 6. 2016

Qualcomm představil na veletrhu Computex 2016 nový čipset Snapdragon Wear 1100, který budou využívat nositelné chytré doplňky. Novinku by měla obsahovat zařízení, která nepotřebují výkonnější Snapdragon Wear 2100, například fitness náramky pro sledování fyzické aktivity.

Snapdragon Wear 1100

Hlavním přínosem Snapdragon Wear 1100 jsou kompaktní rozměry a nízká spotřeba energie. Zároveň nabízí LTE, 3G konektivitu, WiFi , Bluetooth a hlasové příkazy. Kromě toho byla zakomponována technologie Power Save Mode (PSM), která ušetří nějakou tu energii v momentu, kdy se zařízení nepoužívá nebo se neočekává větší zátěž. Čipová sada obsahuje integrovaný aplikační procesor pro aplikace vytvořené na Linuxu.

Qualcomm tvrdí, že čip je určen pro zařízení s cílenými účely, jako například chytré hodinky pro děti a starší osoby. Dle společnosti je již nový čipset dostupný, tudíž lze očekávat, že se brzy začnou objevovat i nová zařízení s touto čipovou sadou. Zatím víme jen o třech společnostech, které brzy přinesou novinky se Snapdragonem Wear 1100 trh – Anda Technologies, inWatch a WeBandz.

WeBandz

WeBandz

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Olžbut

Studuje střední průmyslovou školu v oboru IT. Veliký nadšenec motorsportu. Fanoušek společnosti Sony, od které vlastní smartphone Sony Xperia Z2 a hodinky Sony Smartwatch 2.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat