reklama

Imagination Technologies je na prodej po ztrátě klienta v podobě Applu

Imagination Technologies je na prodej po ztrátě klienta v podobě Applu
2017-06-27T07:15:07+02:00
• 27. 6. 2017

Název společnosti Imagination Technologies vám možná nic neřekne. Jeho nejznámějším produktem jsou grafické čipy PowerVR pro mobilní telefony. Největším odběratelem byl Applu, na kterém se firma Imagination Technologies stala hodně závislá.

Již před nějakou dobou se začalo spekulovat, že by si právě Apple mohl navrhovat vlastní grafické čipy, což by mělo obrovský důsledek na zmíněného dodavatele. Bohužel se tak stalo – Apple zrušil dohodu s Imagination Technologies. Nejdříve na celou situaci reagoval trh s akciemi. Propad pro výrobce čipů byl markantní.

To se samozřejmě odrazilo na samotné hodnotě firmy. I přes pokusy vedení se dostat z těchto problémů, došlo k oznámení, že celá společnost Imagination Technologies je na prodej. Přibližná suma se pohybuje kolem půl miliardy dolarů.

Kromě grafických čipů by případný kupec získal další technologie a produkty, které se zaměřují na MIPS, IoT a další. Po tomto oznámení se hodnota Imagination Technologies mírně zvýšila, ale nelze počítat s návratem k dřívějším sumě.

První mobilní čip PowerVR GPU s technologií Furian pro budoucí iPhony

Najde se kupec?

Odkoupit takovou společnost není vůbec jednoduché rozhodnutí. Sice by nový majitel získal firmu, která má velmi dobré výsledky v oblasti technologií, ale bylo by nutné zajistit odbyt, aby celý nákup byl rentabilní.

Nový majitel by musel sám odebírat čipy pro vlastní potřebu, případně by musel nastolit obrovskou restrukturalizaci, aby firma neprodělávala.

Údajně se již nyní ozývají zájemci, ale prozatím nevíme, o koho se jedná. Nebylo by překvapením, kdyby mezi nimi byl Samsung. Ten zatím používá grafiky MALI od ARMu a případně Adreno od Qualcommu ve svých smartphonech a tabletech. Klidně by se mohl pokusit o vlastní výrobu grafických čipů pro procesory Exynos, čímž by snížil závislost na ARMu. Uvidíme, co nakonec přinese jednání a kdo se stane majitelem společnosti, která vybudovala svůj úspěch na Applu.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat