reklama

První mobilní čip PowerVR GPU s technologií Furian pro budoucí iPhony

První mobilní čip PowerVR GPU s technologií Furian pro budoucí iPhony
2017-05-13T11:45:05+02:00
• 13. 5. 2017

Imagination Technologies, tedy společnost stojící za vytvoření technologie PowerVR GPU, jež se objevila například v procesorech AX od Applu, před několika hodinami představila vůbec první čip založený na architektuře Furian. Model s označením PowerVR Series8XT GT8525 přináší velmi důležité vylepšení, především v oblasti grafického výkonu pro mobilní zařízení. Takového výkonu by v budoucnosti mohli využít výrobci zařízení typu AR či VR.

Nicméně, společnost Imagination Technologies je známá hlavně díky grafickým návrhům pro firmu se sídlem v Cupertinu. Apple ve svých čipech, včetně A10 a A9, používal grafickou výkonnou technologii právě od tohoto výrobce. Na začátku dubna však internetem proletěla zpráva, jež odhalila budoucí spolupráci mezi těmito firmami – podle všeho Apple s IT ukončil dohodu, neboť chce začít používat své vlastní čipy, díky čemuž se stane opět o něco méně závislý na výrobcích třetích stran.

Tato změna nastane do příštích dvou let. Z toho mimo jiné vyplývá, že prvního jádra PowerVR IP, které bylo nedávno oznámeno, se dočkáme také v novém iPhonu 8. Architektura Furian GPU v novém řadiči PowerVR Series8XT GT8525 umožňuje dosáhnout daleko vyššího rozlišení. Nový čip je oproti předchůdci Series7XT GT7200 až o 50 % výkonnější.

Nějaký ten čas se také spekuluje o možném vybavení technologie AR / VR u iPhonu 8, což by ve finále dávalo smysl. Tim Cook před několika měsíci v rozhovoru prohlásil, že virtuální realita je věc, ve které by se Apple velmi rád pohyboval.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat