reklama

Google Fotky – chystajĂ­ se novĂ© funkce Android, aktualizováno

Google Fotky – chystajĂ­ se novĂ© funkce [Android, aktualizováno]
2017-06-03T08:55:17+02:00
• 3. 6. 2017

Aktualizováno 3. 6.

Nakonec jsme nemuseli čekat dlouho, až nám asistent začne nabízet výběr fotek k archivaci. Zatím nevíme, podle čeho vybírá fotky, které se skryjí z hlavního seznamu pořízených snímků. Pravděpodobně bude vybírat nadbytečné fotky, kde se nachází stejný objekt zájmu.

Původní článek 2. 6.

Google opět chystá novinky pro androidí aplikace Fotky. Náznaky byly objeveny v samotném kódu, kde hledali redaktoři webu Android Police. Zatím tedy nevíme, kdy dojde k odhalení nebo spuštění, ale může se tak stát i vzdáleně ze strany serverů Googlu.

První novinka se týká nedávno představené funkce Archivace, která umí skrýt vybrané snímky z hlavního seznamu. Ty jsou pak dostupné skrze nabídku v bočním menu. Nyní vše funguje manuálně, ale náznaky nasvědčují, že se brzy zapojí asistent, který je k dispozici v aplikaci. Ten by vám mohl doporučit archivaci některých fotografií. Jak bude systém fungovat nebo vybírat snímky k archivaci, nevíme.

Další novinka se bude týkat plovoucí zkratky, která je v aplikaci již od roku 2016. Zatím jste si tedy mohli aktivovat na některých zařízeních možnost zobrazení plovoucího náhledu v aplikaci pro focení. Skrze něj jste se dostali přímo do aplikace Google Fotky. Nově by se zde mohly objevit rychlé funkce pro sdílení, úpravu nebo archivaci.

Dále bychom se mÄ›li doÄŤkat moĹľnosti sdĂ­lenĂ˝ch alb (automatickĂ© sdĂ­lenĂ­ s vybranou osobou – funguje na základÄ› rozeznánĂ­ obliÄŤeje), coĹľ je funkce pĹ™edstavená na letošnĂ­ konferenci Google IO. TakĂ© by mÄ›lo bĂ˝t moĹľnĂ© spuštÄ›nĂ­ aplikace Google Fotky rovnou do sekce alb mĂ­sto do pĹ™ehledu všech fotografiĂ­. TakĂ© se plánujĂ­ další funkce, ale k tÄ›m máme příliš málo informacĂ­.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim