reklama

Amazon oživil řadu tabletů Fire

Amazon oživil řadu tabletů Fire
2017-05-20T14:30:16+02:00
• 20. 5. 2017

Společnost Amazon oficiálně oznámila „nové“ tablety Fire 7 a Fire HD 8, které neprošly takřka žádným vylepšením, takže jde spíše jen o modernizované přírůstky. Hned v úvodu je důležité zmínit, že oba modely si stále drží extrémně nízkou cenu. Americký gigant v tuto chvíli spustil pouze příjem předobjednávek a ty budou od zákazníků registrovat až do 7. června, kdy začnou s jejich expedicí k prvním majitelům.

Model Fire 7 za bezkonkurenční cenu 49 dolarů (tj. cca 1 161 Kč) má stále kompaktní 7palcový displej s rozlišením 1 024 x 600 pixelů, který nově nabízí vyšší kontrast a ostřejší text. Přepracovaný design stojí za sníženou váhou na 295 gramů a údajně menší tloušťkou. Naopak druhý přírůstek Fire HD 8 překvapivě dostal o 10 dolarů nižší cenu oproti předchozí generaci, pořídíte jej ve více barevných provedení a navíc se ještě dočkal vlastní varianty Kids Edition.

Díky poklesu ceny si ho můžete pořídit už za 89 dolarů (tj. cca 2 109 Kč). Zmiňovaná dětská edice vyjde na 129 dolarů (tj. cca 3 056 Kč), avšak získáte robustní pouzdro, bezpodmínečnou záruku na 2 roky, službu Amazon FreeTime Unlimited na 1 rok zdarma a vestavěnou rodičovskou kontrolu v podobě uzpůsobeného softwaru. U všech verzí nebudete ošizeni o asistentu Alexu, která postupně dorazí i na starší zařízení po aktualizaci systému.

Zdroj: phx.corporate-ir.net

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim