Amazon oživil řadu tabletů Fire

Amazon oživil řadu tabletů Fire
2017-05-20T14:30:16+02:00
• 20. 5. 2017

Společnost Amazon oficiálně oznámila „nové“ tablety Fire 7 a Fire HD 8, které neprošly takřka žádným vylepšením, takže jde spíše jen o modernizované přírůstky. Hned v úvodu je důležité zmínit, že oba modely si stále drží extrémně nízkou cenu. Americký gigant v tuto chvíli spustil pouze příjem předobjednávek a ty budou od zákazníků registrovat až do 7. června, kdy začnou s jejich expedicí k prvním majitelům.

Model Fire 7 za bezkonkurenční cenu 49 dolarů (tj. cca 1 161 Kč) má stále kompaktní 7palcový displej s rozlišením 1 024 x 600 pixelů, který nově nabízí vyšší kontrast a ostřejší text. Přepracovaný design stojí za sníženou váhou na 295 gramů a údajně menší tloušťkou. Naopak druhý přírůstek Fire HD 8 překvapivě dostal o 10 dolarů nižší cenu oproti předchozí generaci, pořídíte jej ve více barevných provedení a navíc se ještě dočkal vlastní varianty Kids Edition.

Díky poklesu ceny si ho můžete pořídit už za 89 dolarů (tj. cca 2 109 Kč). Zmiňovaná dětská edice vyjde na 129 dolarů (tj. cca 3 056 Kč), avšak získáte robustní pouzdro, bezpodmínečnou záruku na 2 roky, službu Amazon FreeTime Unlimited na 1 rok zdarma a vestavěnou rodičovskou kontrolu v podobě uzpůsobeného softwaru. U všech verzí nebudete ošizeni o asistentu Alexu, která postupně dorazí i na starší zařízení po aktualizaci systému.

Zdroj: phx.corporate-ir.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat