Twitteru se dařilo v posledním čtvrtletí

Twitteru se dařilo v posledním čtvrtletí
2017-04-30T10:14:21+02:00
• 29. 4. 2017

Vedení a akcionáři Twitteru v tomto týdnu společně uskutečnili velmi důležitý konferenční hovor, díky kterému jsme získali hned několik zásadních informací. Během hovoru si obě strany vyměnily názory, které odhalily důvody dosavadního úspěšného čtvrtletí Twitteru. Na internet mimo jiné unikla informace, jenž prozradila budoucí plány a novinky.

Vedení a i samotní akcionáři Twitteru mohou být nadmíru spokojeni, internetová platforma za poslední měsíce zaznamenala enormní nárůst, a to v počtu denně aktivních uživatelů. S takovýmto růstem zřejmě nikdo nepočítal, ani samotná společnost. Podle analytiků, na rychlém růstu sociální sítě zapůsobil především nový prezident Spojených států amerických, Donald Trump.

Ten si sociální síť velmi oblíbil, což dokazují také velmi intenzivní tweety, které mu slouží ke komunikaci a vyjadřování vlastních názorů. Za úspěchem však nestojí jen prezident, ale hned několik dalších změn, jež Twitter v posledních měsících provedl.

Velkou roli hrálo nepočítání „tagnutých“ uživatelů do délky daného tweetu. Znamená to tedy, že Twitter po několika letech upustil od započítávání uživatelského jména do limitu 140 znaků. Uživatelské jméno se již neobjevuje přímo v tweetu, nýbrž nad „twítem“. Uživatelé díky tomu mají k dispozici více znaků pro samotnou zprávu. Další vliv mělo nově vydané API, vylepšená bezpečnost a zabezpečení účtů.

Je tedy zřejmé, že přední politici jsou pro Twitter velmi slušnou reklamou, protože právě pomocí jejich aktivity dokázala firma za první čtvrtletí roku 2017 získat nových 9 milionů aktivních uživatelů.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat