reklama

Telefony z evropského skladu – nedoplácíte DPH a celní poplatky sponzorovaný článek

Telefony z evropského skladu – nedoplácíte DPH a celní poplatky [sponzorovaný článek]
2017-04-29T14:56:32+01:00
• 29. 4. 2017

Pokud jste si někdy kupovali nějakou dražší věc ze zahraničí, stala se vám pravděpodobně nemilá věc. Přišlo vám oznámení od celní správy, že musíte doložit hodnotu zboží a dodat doklad o provedené transakci.

Pokud tak neučiníte, bude vaše zásilka vrácena zpátky. Na všechny věci v hodnotě nad 20 euro se vztahuje DPH 21 % a nad 150 euro je pak clo, které má různou výši. Na mobilní telefony a tablety se naštěstí vztahuje pouze DPH, od cla jsou osvobozeny. I tak ale částka vzroste o pětinu původní ceny, plus se platí ještě náklady na České Poště v hodnotě do 200 Kč a pokud máte zásilku přes DHL, tak platíte 550 Kč.

Těmto nemilým poplatkům se však dá jednoduše vyhnout, pokud si nakoupíte věci od zahraničního obchodníka z jeho evropského skladu. Tehdy neplatíte žádné poplatky na celnici, ani zvolené poště.

eu gearbest

Slevy na telefony a chytré hodinky z evropského skladu Gearbestu

Čínský prodejce Gearbest, který je obdobou české Alzy, má hlavní sklady v Schenzenu a v Hong Kongu v Číně. Avšak má i evropský sklad. Zde je na výběr menší množství věcí a navíc mají i mírně vyšší cenu než při koupi z Číny, avšak ve výsledku je jejich výsledná cena nižší, jelikož se vyhnete zmíněným celním poplatkům.

Mezi zlevněné kusy se nyní dostaly telefony nízké a střední třídy, například značek Elephone, Vernee, Ulefone či Oukitel. Ceny začínají na 2000 Kč a konči na 4500 Kč. A pamatujte, že cena už je výsledná a nic se k ní nebude přičítat.

Zlevněny byly i chytré hodinky. Například se zde objevily i hodinky NO. 1 model D6 a D5+ (my jsme pro vás recenzovali model D5), které mají plnohodnotný systém Android a dá se do nich vložit SIM karta. Takže pokud chcete, můžete svůj telefon nosit připnutý na zápěstí, a to za cenu do 2500 Kč.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim