reklama

LAMAX Elite E-1: nová generace sluchátek recenze

LAMAX Elite E-1: nová generace sluchátek [recenze]
2017-04-29T11:00:58+01:00
• 29. 4. 2017
1

Pořádná dávka hudby je v dnešní době věc, bez které se málokdo z nás dokáže obejít. A není tomu divu. Hudba nás dokážu mnohdy velmi době motivovat, díky čemuž jsme schopni dokázat lepších výsledků. Samozřejmě nás také dokáže dostat i z těch nejnepříjemnějších depresivních situací. Pokud je hudba poslouchána na velmi dobrém zařízení, je požitek mnohonásobně lepší.

Bluetooth sluchátka najdete téměř na každém e-shopu a je velmi obtížné se mezi nimi vybrat. Ovšem můžeme vám rozhodování o něco málo zlehčit. Do rukou se nám dostala nová generace sluchátek značky LAMAX, přesněji Elite E-1. Jedná se o bezdrátové zařízení, které nabízí nejen skvělé dílenské zpracování, ale taktéž poměrně lidovou cenu.

Precizní balení

Sluchátka LAMAX Elite E-1 mi dorazila ve větší krabičce s kvalitním materiálem. Na samotné krabičce se nachází nejen obrázek produktu, ale také jeho funkce, které jsou vyobrazeny jako piktogramy v malých kruzích.

Uvnitř samotného balení se pak nachází sluchátka, microUSB kabel sloužící pro nabíjení akumulátoru, propojovací kabel s 3,5mm jack konektorem a velmi bytelný obal pro ochranu sluchátek. Již z balení vyplývá, že ke spárování sluchátek není potřeba jen technologie Bluetooth, nýbrž postačí klasický propojovací kabel (majitelé iPhonu 7 budou potřebovat redukci).

Celý tento koncept má však jednu velkou výhodu – šetří baterii nejen sluchátek, ale také vašeho mobilního telefonu či tabletu. V balení dále najdete nálepky s logem společnosti a také přehledný návod k použití.

Zvuk, který vás nezklame

Jestliže jste často v pohybu a odpočinek je pro vás cizí slovo, mohla by na vás sluchátka udělat velmi dobrý dojem. Elite E-1 na hlavě sedí opravdu dobře, téměř je necítíte. Musím také vyzdvihnout perfektně vyvážený zvuk, který je radost poslouchat. Firma zapracovala taktéž na basech, které jsou poměrně dobře vyvážené – nejsou nízké, ale ani vysoké.

U takových sluchátek hraje velkou roli také izolace okolního zvuku, která je pro poslech hudby podstatná. Na tomto inženýři taktéž zapracovali a práce navíc se jim vyplatila. Ovšem dávejte si velký pozor, pokud přecházíte silnici – pokud se zaposloucháte, okolní zvuk nevnímáte a může dojít k nechtěnému ublížení na zdraví.

„Dokonale realistický zvuk sluchátek Elite E-1 a důmyslná izolace od okolního hluku Vás nenechá vyrušit v jakékoli činnosti. Bluetooth 4.1 zaručuje spolehlivé spojení s telefonem i notebookem, a to až do vzdálenosti 10 metrů. Pomocí pravého náušníku sluchátek ovládáte jednoduše hudbu nebo handsfree hovory. Vašemu aktivnímu pohybu během celého dne tak nestojí nic v cestě.“

Sluchátka obstála také při sportu. Zkoušel jsem s nimi hrát basketbal a hlavně běhat delší trasy. Byl jsem opravdu překvapen, jak během celého úkonu na hlavě držela. Z uší by prostě nespadla, ani kdybych se na hlavu postavil (obrazně řečeno).

Ovládání

Jednoduché ovládání umožňuje nejen nastavení hlasitosti a přeskakování skladeb, ale též příjímání a správu hovorů. Především díky technologie handsfree. Mikrofon se nachází na ovládacím panelu, tudíž se nemusíte bát, že by vás druhá strana špatně slyšela. Veškeré funkce ovládáte přímo na pravém náušníku.

Sluchátka mají skutečně dlouhodobou výdrž, neboť na jedno nabití dokáží hrát až dvacet hodin, v režimu standby pak vydrží až jeden měsíc. E-1 lze mimo jiné používat jako klasická drátová sluchátka, a to díky audio kabelu, který je součástí balení.

Konstrukce

Pokud bychom se bavili o celkovém designovém zpracování, na první pohled by vám bylo jasné, odkud vítr fouká. Dle mého názoru se společnost inspirovala u konkurenční značky Marshall, což není vůbec špatné. Sluchátka díky tomu vypadají opravdu vkusně, tedy až na pár maličkostí.

Tak například při nošení brýlí, čepice a sluchátek si budete připadat jako Otík z Vesničko má středisková, tedy alespoň v mém případě. Neznamená to však, že by zařízení nevypadalo dobře, ba naopak.

Pokud však nosíte dioptrické brýle, připravte se na téměř nekonečný boj v podobě bolestí uší. Každá sluchátka přes hlavu mají tu nevýhodu, že prostě a jednoduše tlačí do uší, tedy pouze při nošení brýlí. A bohužel ani tato nejsou výjimkou.

Každopádně, velmi pozitivní je možnost praktického složení, díky čemuž vám sluchátka nebudou zabírat tolik místa. Výrobce do balení přiložil také poměrně bytelný ochranný kryt, takže se nemusíte bát, že by se vám v batohu zařízení rozbilo.

Parametry Bluetooth sluchátek Elite E-1

 • Bluetooth v4.1
  • Podpora profilů HFP v1.6, A2DP v1.2, AVRCP v1.4
  • Multipoint spárování 2 x HFP, 2 x A2DP
  • Max. vzdálenost spárování Až 10 metrů
 • Baterie – 3,7V Lithium-polymerová 450 mAh
  • Doba přehrávání Až 20 hodin
  • Doba pohotovostního režimu Až 1 měsíc
  • Doba nabíjení Maximálně 3 hodiny
 • Režimy sluchátek – Bluetooth sluchátka, handsfree zařízení
 • Handsfree Integrovaný reproduktor i mikrofon
  • Ovládat handsfree lze tlačítky na sluchátkách.
 • Funkce tlačítek sluchátek
  • Ovládání hlasitosti, přepínání skladeb, ovládání handsfree
 • Funkce:
  • Multipoint spárování, monitorování stavu baterie na iOS zařízeních
 • Konstrukce
  • Pružný náhlavní díl s nastavitelnou velikostí.
  • Polohovatelné náušníky s kovovou konstrukcí.
  • Sluchátka se dají složit.
 • Velikost měniče 40 mm
 • Hmotnost 180 g

Výsledný verdikt

Suma sumárum se jedná o precizně zpracovaná Bluetooth sluchátka, která za cenu 2 490 Kč nabízí opravdu hodně muziky. Jestliže však denně nosíte dioptrické brýle, připravte se na lehce nepříjemné bolesti především v oblasti uší.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Igor Gabriel

25. 8. 2020, 13:07

NAJHORŠIE slúchadlá aké sme si mohli kúpiť čo do spracovania! na každých sa rozpadli náušníky a to pri niektorých už po dvoch mesiacoch a LAMAX neuznal reklamáciu. Rozpadli sa naozaj všetky! Je to šrot!
spes

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat