reklama

TSMC spouští výrobu čipu Apple A11

TSMC spouští výrobu čipu Apple A11
2017-04-03T07:54:24+01:00
• 3. 4. 2017

Aktuální zprávy týkající se nových mobilních zařízení od společnosti Apple právě přichází ze serveru Economic Daily News v čínské mutaci. Podle jejich zdroje začíná dodavatel čipové sady spouštět výrobu procesoru Apple A11, který určitě dostane iPhone 7s a iPhone 7s Plus, i když oba jsou od oficiálního představení ještě několik měsíců vzdáleny. Každopádně kalifornský gigant by měl dát v brzké době pokyn k výrobě samotných telefonů.

Procesor bude pro Apple vyrábět již tradiční partner s názvem Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, který spustí výrobu tento měsíc, aby bylo všechno připraveno pro nové modely očekávané v měsíci září. Čipovou sadu vyrobí 10nm FinFET technologií a oproti předchůdci A10 Fusion (16 nm) primárně klesne energetická náročnost, což by mohlo mít pozitivní dopad na výdrž baterie.

Producent TSMC očekává, že do konce tohoto roku vyrobí více než 100 milionů procesorů A11, čímž překonají objem produkce z loňského roku. Navíc v kuloárech se hovoří o možném vykrytí dodávek i pro iPhone 8, o kterém sice nevíme vůbec nic, ale spekulace s ním počítají koncem roku. Zůstává otázkou, zda bude potvrzena funkce bezdrátového nabíjení, bezrámečkový displej nebo absence domovského tlačítka.

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim